Trnavské rybníky
reklama

Opäť hrajú súťažne! Trnavskí hádzanári sa vrátili na palubovku v drese Cífera

ŠPORT - Hádzaná | 14.12.2021, 13.46, Ján Král

Do súťažného kolotoča sa vrátili po viacročnej odmlke, keď už hrávali iba turnaje za starých pánov.

Opäť hrajú súťažne! Trnavskí hádzanári sa vrátili na palubovku v drese Cífera

V cíferských službách zľava: Karol Baran, Tomáš Laho, Branislav Augustín, Peter Lužák, Ľubomír Bočkay a Jozef Benczy. Foto - zdroj: BA

Púpavy pri aleji
reklama

 

Stará láska nehrdzavie. Trnavskí hádzanári oprášili svoje športové remeslo a vrátili sa na palubovku. Karol Baran, Tomáš Laho, Branislav Augustín, Peter Lužák, Ľubomír Bočkay a Jozef Benczy opäť začali hrávať súťažné zápasy.

 

V druhej najvyššej slovenskej súťaži pomáhajú získavať body Cíferu. Doposiaľ nastupovali už iba za starých pánov na rôznych turnajoch, po rokoch však svoj milovaný šport oprášili aj na súťažnej scéne. 


"Boli sme sa pozrieť na zápase Cífera, keď hral domáci zápas. Oslovil nás tréner Igor Žáčik, či by sme išli mužstvu pomôcť, keďže členskú základňu v klube majú, ale nie všetci hráči chodia hrávať pravidelne. Zapálili sme jeden druhého a šiesti sme sa dali dokopy. Dohodli sme sa minimálne do konca sezóny a uvidíme, čo prinesie budúci ročník," hovorí Karol Baran.

ŠUPA technika
reklama


Kým lockdown súťaž neprerušil, stihli za Cífer nastúpiť na dva zápasy. V Piešťanoch vyhrali 33:28, doma zdolali druhý tím tabuľky Malacky 34:21.


"Lužák, Laho a Bočkay môžu pokojne ešte stabilne hrávať extraligu a budú tam lepší priemer, hoci majú cez 40. Ja mám síce nadváhu a fyzička nie je, čo bývala, ale prekvapilo ma, že si ešte miesto zastanem," pokračoval Baran.


Súťaž momentálne prerušili epidemické opatrenia. TJ Sokol Cífer sa aktuálne nachádza na štvrtej priečke, na vedúci Martin stráca šesť bodov. Má však o zápas k dobru.


"Odkedy hráme za Cífer, ešte sme neprehrali, tak začínajú kolovať vtipy, že ideme na postup. Samozrejme, iba nadnesene povedané. Podmienky na extraligu klub nemá, ani hráčska základňa nie je na takú súťaž dostatočná, extraliga sa nedá postaviť na starých pánoch."


Trnavská partia obliekajúca cíferský dres berie pôsobenie v Cíferi aj ako ideálnu prípravu na šampionát starých pánov, ktorý sa uskutoční v máji v chorvátskom Omiši.


"Spolu s chalanmi z Nových Zámkov budeme štartovať pod hlavičkou Trnavy. Prihlásili sme sa do vekových kategórií 40+ a 45+, chceme tam zamútiť vodu. Vďaka Cíferu budem mať zápasovú prax," dodal Karol Baran.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama