Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Spartaku nebude pokračovať Trajkovski, Gašparík si finalizuje profi licenciu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.12.2021, 14.17, Ján Král

Trnavských futbalistov čaká posledný tohtoročný súťažný zápas.

V Spartaku nebude pokračovať Trajkovski, Gašparík si finalizuje profi licenciu

Dejan Trajkovski (v bielom) v Spartaku po novom roku už pokračovať nebude. Foto: Ján Král

3XP iontové nápoje
reklama

 

Tréner Spartaka Michal Gašparík mal aktuálny týždeň špecifický. Vo štvrtok a piatok robil záverečné skúšky štúdia na UEFA PRO licenciu. V jarných bojoch tak povedie Spartak už s plným trénerským vzdelaním.


„Robili sme skúšky pred koncom roka, aby v ďalšom prestupovom období už mali tréneri možnosť ísť do nového klubu s kompletnou licenciou,“ povedal Michal Gašparík. „Z Trnavy sa však prestupovať nechystám,“ dodal vzápätí s úsmevom.


Okrem trnavského kouč si dokončovali najvyššiu licenciu napr. aj bývalý tréner Žiliny Pavol Staňo či kouč Zlatých Moraviec Ľuboš Benkovský.

reklama


Gašparík v záverečnej práci analyzoval obranné herné systémy v aktuálnej sezóne Fortuna ligy.


„Na viac ako 50 stranách som predložil rôzne štatistiky a poznatky. Zaujímavosťou práce bol poznatok, že najväčšie percento vyhraných súbojov znamenalo najmenej inkasovaných gólov.  Prví sme teda skončili my, hneď za nami Slovan, ktorý dostal druhý najnižší počet gólov a tretí bol Ružomberok, čo tiež sedelo. Rovnaká paralela bola aj na druhom póle tabuľky, keď najviac  gólov dostal a najmenej súbojov vyhral Liptovský Mikuláš. Do úvahy sa bralo úvodných 15 ligových kôl,“ pokračoval kouč andelov. 


Michal Gašparík sa zo sídla Slovenského futbalového zväzu bude v piatok ponáhľať do Trnavy, od 15:30 už povedie predzápasový tréning  pred sobotným duelom (18. decembra o 15:00, priamy prenos na Voyo) so Sereďou.


Spartak na posledné tohtoročné kolo Fortuna ligy nemusí nikam cestovať, hoci bude v zápise o stretnutí vedený ako hosťujúce družstvo. Sereď totiž v tejto sezóne využíva trnavský stánok tiež ako svoj domovský.


„Sereď sa zlepšuje. Vyzerajú inak ako na začiatku sezóny, keď dávali mužstvo dokopy za pochodu. Budú sa chcieť na nás vytiahnuť, bude to určite vyhecované aj tým, že tam pracuje veľa ľudí, ktorí boli predtým v Trnave. Očakávam ťažký a vyrovnaný zápas,“ myslí si Gašparík.

 

Michal Gašparík. Foto: Ján Král

 


Realizačný tím súpera andelov vedie Trnavčan a bývalý tréner Spartaka Juraj Jarábek, po boku má ďalších kolegov, ktorí pôsobili v službách červeno-čiernych.


V tíme figurujú tiež hráči, ktorí obliekali trnavský dres ako brankár Martin Chudý a hráči v poli Yann  Yao, Daniel Iglesias alebo Andrej Kadlec.

 

Práve posledne menovaný však do hry pre nazbieraných päť žltých kariet nezasiahne, rovnako ako jeho parťák z defenzívy Marin Ljubičič.


Lodivod Spartaka Michal Gašparík z rovnakých dôvodov nemôže počítať so stredopoliarom Martinom Bukatom. 


Medzi klubmi bola dohoda, že v prvom vzájomnom dueli Spartaka so Sereďou nemohol nastúpiť Yann Yao, ktorý prišiel do ŠKF práve z Trnavy. Teraz už hrať môže.


Na trnavskej strane ešte visí otáznik na štartom Saymona Cabrala, ktorého pobolieval sval. Ak bude v zápasovej nominácii, pôjde o posledný duel ľavého beka Dejana Trajkovskeho v trnavskom tíme.


Slovincovi končí v závere roka zmluva a k jej predĺženiu nepríde. „Udzravil sa Mikovič, na tomto poste môže nastupovať tiež Twardzik a k dispozícii je aj mladý Jendrek,“ odôvodnil trnavský kouč.

 

 

Sladké narodeniny

Spartakovci mali v strede týždňa sladký obed. Postaral sa o to oslávenec Martin Škrtel, ktorý mal 37. narodeniny. 


„Martin zabezpečil parené buchty, šúľance, slíže s orechmi a makom. Na ďalší deň priniesol Kiko Koštrna, ktorý mal 28 rokov, koláče a zákusky. Tesne pred zápasom takéto kalorické bomby neakceptujeme, ale v strede týždňa sme už viackrát v sezóne povolili uzdu. Chalani sú profesionáli a vedia, čo a pokiaľ si môžu dovoliť,“ uviedol Gašparík.


Spartakovcov po zápase so Sereďou ešte čaká posedenie, od nedele čerpajú dovolenky. Opäť sa stretnú na úvodnom zraze zimnej prípravy 7. januára.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama