Spartak zakončil rok víťazne, vyhral nad Sereďou, rozhodol vlastný gól

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.12.2021, 17.21, Ján Král

Tréner Spartaka Michal Gašparík bude mať v nedeľu 40 rokov, od hráčov dostal darček v podobe víťazstva v záverečnom tohtoročnom kole Fortuna ligy.

Gólová radosť Spartaka. Foto: trnavskyhlas.sk

Tréner Spartaka Michal Gašparík zvolil proti Seredi rozostavenie 4-4-2. Na hrote sa vedľa Ristovskeho objavil Boateng, ktorý nahradil vykartovaného Bukatu.

Andeli sa do súpera od úvodu zakusli, Bamidele a Cabral ešte svoje šance nepremenili, ale v 8. minúte už udreli.

Twardzik zastavil akciu Serede, posunul loptu na Griča, ten preniesol hru na Bamideleho, ktorý vysunul do šestnástky Boatenga a jeho prihrávku do päťky na Ristovskeho si zrazil do vlastnej siete Hučko.

Spartakovci pokračovali v aktivite, ďalšie strelecké pokusy vyslali Bamidele a neskôr Ristovski. Grič po rohu vyhral hlavičkový súboj, no Boateng na zadnej žrdi nedosiahol na loptu.

Sereď strelecky pohrozila po 27. minúte, Mičin spoza šestnástky a o čosi neskôr ani Yao bránku netrafili.

Ďalšiu akciu Trnavy začal Twardzik výborným pasom na Cabrala, ktorý si prebral loptu ideálne do pohybu, tiesnený poslal spätnú prihrávku na Ristovskeho, ktorému zblokovala obrana jeho zakončenie na roh.

Ofenzívy výkon andelov mohol podčiarknuť po Mikovičovom mäkkom centri Boateng, hlavou trafil z uhla do tyče, Ristovski potom z otočky netrafil.

V závere prvého polčasu vznikla strkanica po faule Popoviča na Savvidisa, zapojil sa do nej aj sereďský stopér Dias, ktorý dostal od rozhodcu Glovu po komunikácii s náhradným arbitrom Micheľom za nešportové správanie červenú kartu.

Tak ako bol prvý polčas ofenzívny s množstvom šancí a mužstvá sa postarali o dobrý futbalový zážitok, tak hra po zmene strán upadla.

Sereď vzhľadom na početné oslabenie do druhého dejstva preskupila rady, stiahla sa do hlbokého bloku, proti ktorému sa andelom presadzovalo ťažšie ako v prvom polčase.

Trnavský tréner Gašparík reagoval v 69. minúte nahradením Boatenga za Ramadana, červeno-čierni prešli na rozostavenie 4-1-4-1.

Spartakovci skóre nenavýšili ani po strelách spoza šestnástky, Twardzik netrafil a Ramadanov i Gričov pokus chytil Chudý.

Záver bol nervózny, Sereď vycítila šancu na vyrovnanie, ale skóre sa už nezmenilo. Spartak uzavrel kalendárny rok víťazstvom 1:0.

Bez divákov
SEREĎ: Chudý - Popovič, Dias, Hučko, Jureškin - Mičin (84. Ridwan), Iglesias  - Morong, Haša, Yao (74. Kríž) - Radič (60. Potoma). Tréner: J. Jarábek.
SPARTAK: Takáč - Procházka, Škrtel, Twardzik, Mikovič (74. Koštrna) - Cabral (74. Iván), Grič, Savvidis, Bamidele Yusuf (90+. Kóša) - Boateng (69. Ramadan), Ristovski. Tréner: M. Gašparík.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Mali sme opäť výborný vstup do zápasu, boli sme aktívni, dali sme prvý gól, mali sme šance. Do 30. minúty sme mohli viesť o tri góly. Paradoxne nás zabrzdilo vylúčenie. Po zmene strán bola cítiť obava o výsledok, boli sme strašne statickí, nevytvárali sme si príležitosti, zápas sme našťastie doviedli do výsledku 1:0. Sereď sme už nepustili vôbec do ničoho. Podľa mňa bol druhý polčas o tom, že hráči mali v hlavách to, že ak zvíťazíme, dotlačíme sa na Slovan. Vytvorili sme si na seba tlak, ktorý nám zväzoval nohy. Samozrejme, pýtalo si to inú hru, ale sme radi za víťazstvo."

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Gratulujem Michalovi k dokončeniu UEFA Pro licencie. Má pred sebou veľkú kariéru ako tréner, v Trnave odvádza dobrú robotu. Pripravovali sme hráčov, že Trnava má výborné vstupy do zápasov. Opak bol pravdou, v 8. minúte sme si po peknej akcii dali vlastný gól. To sa stáva. Trnava bola vo vstupe lepšia, my sme mali len náznaky. Červená karta zápas veľmi ovplyvnila, čo je škoda, lebo zápas mal náboj, emóciu. Trnava bola paradoxne slabá, nedokázala sa presadiť, nám nezostávalo iné len brániť a čakať na brejkovú sitáciu, čo tiež neprichádzalo a futbal už bol nezáživný. Chlapcom musím poďakovať za druhý polčas, nemám im čo vyčítať. Chýbalo nám sedem hráčov zo základného kádra, keby som chcel urobiť niečo s výsledkom, nebola tam už taká kvalita na zmenu. Sme smutní, že sme nezískali bod, ktorý by nám pomohol, ale treba uznať kvalitu Trnavy. Dala gól, čo potrebovala, vyhrala. Červená karta pre Diasa bola na pokyn štvrtého rozhodcu, niečo tam asi prebehlo, ale takých vecí vo futbale je veľa, za to sa červená karta nedáva. Zápas sa tým pokazil."