Trnavské rybníky
reklama

Rezort Piešťany podporí turizmus, žiadosti o dotácie berú do konca roka

AKTUALITY - Piešťany | 20.12.2021, 09.09, prispievatelia

V tomto roku organizácia prerozdelila takmer 100-tisíc eur, výška príspevkov pre budúci rok bude záležať aj od poskytnutej dotácie z ministerstva dopravy.

Rezort Piešťany podporí turizmus, žiadosti o dotácie berú do konca roka

Ilustračné foto: Rezort Piešťany

Cukrovar
reklama

 

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rezort Piešťany bude opäť prerozdeľovať finančné príspevky na rozvoj turizmu v regióne. Záujemcovia o príspevok musia podať písomnú žiadosť najneskôr do konca tohto kalendárneho roka.

 

Poskytnuté prostriedky poslúžia podľa výkonnej riaditeľky Rezortu Piešťany Tatiany Nevolnej na zveľaďovanie turizmu v piešťanskom regióne.

 

Preto musia byť prihlásené projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu v území pôsobnosti tejto oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Víno Tirnavia
reklama

 

Koľko peňazí bude na projekty žiadateľov prerozdelených zatiaľ nie je isté, „Závisí to aj od poskytnutej dotácie z ministerstva dopravy,“ vysvetľuje Nevolná.

 

Pred rokom organizácia rozdelila medzi 29 projektov takmer 100-tisíc eur. No tak ako po minulé roky, i tento rok podľa výkonnej riaditeľky OOCR platí, že ak budú prispievatelia Rezortu Piešťany cítiť potenciál, tak budú hľadať aj iné možnosti financovania projektov.

 

Základnou podmienkou pri predložení žiadosti je podľa Nevolnej zaslanie informácií o danom projekte, ako aj požiadavky na výšku podpory s vyčíslením a uvedením možností protiplnenia.

 

Žiadosť musia podať nielen noví uchádzači, ale aj organizátori už existujúcich projektov. Už tradične bude prijaté žiadosti posudzovať sedemčlenná komisia, na základe návrhu a odsúhlasenia valným zhromaždením Rezortu Piešťany.

 

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany spája subjekty cestovného ruchu v piešťanskom regióne, kúpele, mesto, hotely, reštaurácie, obce.

 

Spoločný postup umožňuje propagovať celý región ako jednu destináciu. V súčasnosti má organizácia 23 členov.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama