Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Zásnuby na Vianoce: Spartakovský tréner pokľakol pred priateľkou v New Yorku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.12.2021, 11.13, Ján Král

Pre romantický moment zvolil Tomáš Prisztács klzisko v Manhattane.

Zásnuby na Vianoce: Spartakovský tréner pokľakol pred priateľkou v New Yorku

Magický moment. Tomáš Prisztács žiada Eriku Markovičovú o ruku na klzisku v Bryant parku. Foto: Diana Černák

JM 2
reklama

 

Na tieto Vianoce nikdy nezabudnú. Tomáš Prisztács, ktorý pôsobí ako asistent trénera Michala Gašparíka v trnavskom Spartaku, požiadal svoju priateľku Eriku Markovičovú o ruku mimoriadne romantickým spôsobom. Na dovolenke v Amerike pred svojou vyvolenou pokľakol na otvorenom klzisku v New Yorku pred zrakmi stoviek ľudí.


„Ladies and gentlemen, she said yes!“ komentovala hlásateľka na klzisku zásnubný akt, aby všetci vedeli, že odpoveď znela „Áno“. 

 

Prizerajúci sa Američania za bariérami začali aplaudovať. Romantiku momentu ešte umocnil predvianočný čas – v kalendári bol 22. december.

3XP proteínové tyčinky
reklama


Tomáš aj Erika pochádzajú z Košíc, pár tvoria už desať rokov. Na výlet do mesta, ktoré nikdy nespí, sa vybrali po náročnej futbalovej sezóne, aby strávili spoločný čas a zrelaxovali. 


Tomáš Prisztács rok žil a pracoval v Amerike, v San Diegu má rodinu, ktorú plánovali navštíviť, pre epidemické opatrenia však napokon z tohto plánu museli ustúpiť.

 

Predvianočný New York a jeho krásy si však užili naplno.

 

Po "Áno" nasledoval krásny bozk. Foto: Diana Černák

 


So zásnubami mal ako správny futbalový stratég všetko premyslené, priateľka však nič netušila.


„New York ponúka množstvo možností na žiadosť o ruku, je to krásne mesto. S mojím zámerom mi pomohol dlhoročný fanúšik Spartaka Milan Vrbovský, ktorý tu pracuje ako generálny konzul Slovenska. Naplánovali sme, že pokľaknem na klzisku v Bryant parku. Táto lokalita Manhattanu doslova dýcha Vianocami, je tu veľký stromček, mnoho butikov, turisti aj domáci,“ hovorí Tomáš Prisztács.

 

Prsteň ide na ruku. Foto: Diana Černák

 


Ako to však v živote býva, ak si niečo detailne naplánujete, obvykle vám plány naštrbí neplánovaný faktor X. 


„Na ľadovej ploche bolo enormne veľa ľudí a detí. Pôvodne som Eriku chcel požiadať počas korčuľovania, na preplnenej ploche sa to však nedalo a tak musel prísť rýchlo nečakaný plán B, akoby taká rýchla trénerská reakcia na nečakaný problém,“ smeje sa. 


„Začali sme teda aj s Milanom Vrbovským riešiť usporiadateľov. Napokon sa podarilo vďaka domácim vyčistiť klzisko. Na ľade sme zostali iba my, spoza bariér klziska nás sledovali ľudia, ktorí vycítili, že sa niečo bude diať. Američania žijú pre tieto momenty a stále sa chcú tešiť pre nejaký zážitok. Erika nevedela o ničom, myslela si, že je to taká moja typická rebelská povaha, keď som jej hovoril, aby sme ešte zostali chvíľu na ľadovej ploche sami dvaja. Nič netušila.“

 

 

Okolo klziska zdieľali šťastie so slovenskou dvojicou mnohí domáci aj turisti. Foto: Diana Černák

 


Spoločne spravili kolečko na vyprázdnenom ľade a následne to prišlo. Tomáš v strede plochy zastal, pokľakol, vytiahol krabičku s prsteňom a Eriky sa spýtal, či so ho vezme za muža. 


Pozitívna odpoveď a slzy dojatia na seba nenechali dlho čakať, v Bryant parku vypukla veľká radosť. A to nielen v strede klziska.


„Ľudia okolo spravili veľkú šou, výskali, tlieskali a tešili sa spolu s nami. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Myslím, že si to aj Erika zapamätá a celý život. Najviac sa však teším ja, že jej odpoveď znelá áno!“ dodal Tomáš Pristács.


Termín svadby ešte dvojica nemá, prvý krok však majú úspešne za sebou.

 

Snúbenci Erika a Tomáš. Foto: Diana Černák

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama