Trnavské rybníky
reklama

Tatiana Nevolná je v týždni riaditeľka, cez víkendy pomáha v očkovacom centre

RELAX - Trnavské pikošky | 30.12.2021, 08.37, prispievatelia

Tatiana Nevolná pracuje v cestovnom ruchu, ktorý protipandemické opatrenia zasiahli najviac. Pomocou pri očkovaní chce prispieť k čo najskoršiemu návratu do normálu.

Tatiana Nevolná je v týždni riaditeľka, cez víkendy pomáha v očkovacom centre

Ľudia v očkovacom centre väčšinou netušia, že s "papiermi" im pomáha odborníčka na cestovný ruch. Foto: pm
 

reklama

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja dostanú každý víkend vakcínu proti ochoreniu COVID-19 tisícky ľudí.

 

Aby mohli pribúdať ďalšie tisícky zaočkovaných, o to sa víkend čo víkend starajú desiatky lekárov, zdravotných sestier a pomocného personálu. Už niekoľko mesiacov do kolektívu brigádnikov, ktorí chod očkovacieho centra organizujú, patrí aj Tatiana Nevolná.

 

Cez týždeň je riaditeľkou Oblastnej organizácie rezort Piešťany, počas sobôt a nedieľ sa stará o to, aby vo veľkokapacitných očkovacích centrách fungovalo všetko tak, ako má, aby ľudia nečakali na vakcínu dlho.

reklama

 

Najskôr pôsobila vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Piešťanoch, v závere roka dochádzala do Trnavy, ktorá bola kedysi jej domovom.

 

„Keďže pracujem v cestovnom ruchu, tak viem, že práve tento sektor s hotelmi a gastroprevádzkami trpí všetkými obmedzeniami najviac. Myslím si, že očkovanie je cesta, ktorá nám pomôže k tomu, aby sme mohli opäť fungovať normálne. A rada by som aj ja prispela k tomu, aby sa život vrátil do normálnych koľají,“ povedala o dôvodoch, pre ktoré každý víkend prichádza do budovy strednej školy na okraji Trnavy, aby sa podieľala na tom, aby všetko fungovalo tak ako má.

 

Koľko víkendov prežila mimo svojej rodiny v spoločnosti záujemcov o vakcínu presne zrátané nemá. Popri tom, ako sa venuje ďalším prichádzajúcim do očkovacieho centra len povie, že v Piešťanoch koordinovala chod očkovacieho centra od polovice mája do polovice septembra, v novembri a decembri je zasa k dispozícii v Trnave.

 

Očkovanie výrazným spôsobom rozdelilo spoločnosť, ľudia v očkovacom centre to však podľa Tatiany Nevoľnej až tak nepociťujú.

 

V médiách alebo na sociálnych sieťach to podľa nej vyzerá oveľa horšie. „My máme asi šťastie, pretože k nám chodia väčšinou milí a usmievaví ľudia. Samozrejme, nájdu sa aj tí druhí, ale je ich, našťastie, výrazne menej,“ hovorí.

 

V dobrom spomína, že keď prišla na očkovanie Monika Sisková, široko – ďaleko známa cukrárka, priniesla velikánsku škatuľu vynikajúcich zákuskov pre celý kolektív očkovacieho centra. A to nielen pri prvej, ale aj pri druhej očkovacej dávke.

 

Tatiana Nevolná hovorí, že kým to bude potrebné, s očkovaním bude pomáhať aj naďalej. „Mám rada prácu s ľuďmi, okrem toho sme tu super kolektív,“ dodá na vysvetlenie.

 

Aj keď je jasné, že by sa úplne najradšej vrátila k tomu, čo ju baví ešte viac. A to je chystanie ďalších noviniek a lákadiel pre návštevníkov Piešťan a okolia. Aby tí opäť zaplnili nielen kúpele, ale aj hotely a reštaurácie v meste.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama