Trnavské rybníky
reklama

Spartak cíti záujem o svojich hráčov, na skusy prišli Bolaji a Spáčil

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.1.2022, 12.42, Ján Král

Andelov v zimnej príprave čaká turnaj v domácich podmienkach aj na Malte.

Spartak cíti záujem o svojich hráčov, na skusy prišli Bolaji a Spáčil

Kazeem Bolaji Soliu môže hrať ľavého beka aj na krídle. Uspeje v Trnave na próbe? Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový Spartak Trnava vstúpil do zimnej prípravy s minimálnymi zmenami v kádri. V klube skončil iba ľavý bek Dejan Trajkovski, v štádiu riešenia je tiež odchod Mária Mihála, ktorý však na jeseň za A-tím nehrával.

 

V kolónke príchodov zatiaľ nesvieti žiadne meno, o angažmán v Trnave sa ale snažia dvaja mladíci.

 

Deväťnásťročný ľavý bek z Nigérie Kazeem Bolaji Soliu hrával naposledy v estónskom JK Viljandi, krídelník Branislav Spáčil (18) futbalovo rástol v Nitre a naposledy pôsobil v Petržalke. U oboch ide zatiaľ o skúšku.

ŠUPA technika
reklama


"S výnimkou odchodu Trajkovskeho zatiaľ nie sú žiadne zmeny v kádri isté. Všetko zostáva otvorené, vnímame záujem o našich hráčov, uvidíme, do akej roviny sa to posunie. Rozrobené máme aj príchody, nepôjde však o nič veľké, skôr doplnenie kádra perspektívnymi hráčmi," povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.


V súvislosti s interesom o hráčov Trnavy dodal: "Záujem je asi o polovicu mužstva základnej osi, ale všetkých hráčov máme pod zmluvou. Muselo by ísť o veľmi finančne zaujímavú ponuku, aby sme niekoho pustili. Cieľom je udržať tím pokope, minulý rok mužstvo fungovalo, nie je dôvod robiť veľké zmeny."

 

Branislav Spáčil. Foto: Ján Král

 


Prvý kolektívny tréning v novom roku absolvovalo 28 hráčov a piati brankári. V príprave s tímom sú aj mladí dorastenci Boledovič, Kotlár, Kudlička, Karhan, Ujlaky a Rýzek.


Pre zdravotné problémy vynechal úvodnú tréningovú jednotku skúsený Ján Vlasko. 


Milanovi Ristovskemu vyoperovávali platničku z nohy, ktorú mal pred viac ako rokom zlomenú, preto iba individuálne vyklusával. Išlo o ľahký zákrok, o pár dní by sa mal zapojiť do plnej záťaže.


Brazílčan Cabral priletí na Slovensko dnes, dostal o deň dlhšiu dovolenku.


"Chalani mali individuálne plány, všetko splnili. Vraveli mi však, že sa pri samostatných tréningoch poriadne zapotili," pochvaľoval si prístup hráčov v čase voľna kouč Gašparík. 

 

Milan Ristovski trénoval individuálne.

 


Spartak v rámci prípravy absolvuje Zimnú Tipsport ligu, do ktorej vstúpi v pondelok duelom proti Senici. Všetky zápasy tejto súťaže odohrá na umelej tráve v Senci.


V nedeľu 16. januára odlietajú andeli na Maltu, kde abolvujú turnajovým spôsobom stretnutia so súpermi z Rakúska, Česka a Dánska. Generálku na ligu plánujú odohrať 4. februára v Trnave proti rakúskemu druholigistovi  Blau Weiss Linz.

 

 

Mikovič sa zdokonaľuje v rodičovských povinnostiach

Kapitán Spartaka Martin Mikovič sa v závere minulého roka stal otcom. Radosť mu robí dcéra Nelka. Vianočné sviatky tak trávil v kruhu rodiny.

 

"Ako mi to ide ako otcovi, to by mali povedať iní. Už som sa ale vyhecoval aj do prebaľovania. Pravda, ešte mám rešpekt z kúpania bábätka, v tomto mám obavy, aby sa mi dcérka nevyšmykla. Ale inak nie je problém," vraví ľavý bek, ktorý nosil na jeseň kapitánsku pásku.

 

Martin Mikovič je známy tým, že zápasy hrá aj v treskúcej zime iba v krátkom drese. Na tréningoch však preferuje teplé oblečenie. Foto: Ján Král

 

 

"Ale kapitánom je Dobo Rusov, ja som zástupca," upriamil pozornosť na to, kto bude šéfom kabíny, ak sa Rusov vráti do bránky.

 

Mimochodom, trnavský gólman už trénuje naplno. A slovné spojenie "trénovať naplno" sa bude ešte v ďalších týždňoch často skloňovať. "Netrúfam si povedať, kto z tímu je najväčší makač. V príprave všetci dávajú do toho ešte viac ako cez sezónu, veď zo zimnej zaberačky ťažíme celý rok," dodal.

 

 

Vianoce v exotike

Kristián Koštrna trávil sviatky s priateľkou v Dominikánskej republike. Domov cestovali na Silvestra. Pravý obranca verí, že si priniesol so sebou do roka 2022 aj väčšie šťastie, než mal v aktuálnej sezóne, v ktorej toho zatiaľ veľa nenahral.


"V druhom polroku som sa boril so zraneniami, prekonal som aj Covid. Všetko sa akosi nakopilo. Dúfam, že teraz už to bude lepšie, budem zdravý a budem sa môcť sústrediť na futbal a pomôcť tímu. Cítim sa už v pohode," uviedol Koštrna.


K dispozícii bol aj v závere jesene, minutáž mal však nízku. "Mužstvu sa darilo, musel som čakať na príležitosť. Verím, že teraz sa cez prípravu dobre rozohrám a presadím sa."


Zmluvu v Trnave má do leta. "Hovorili sme o tom, že by som mohol predĺžiť kontrakt. Čakám teraz na návrh zo strany klubu."

 

 


 

 

Absolvovali prvý tréning

Brankári: Takáč, Rusov, Kamenár, Chudý, Vasiľ
Hráči: Čurma, Koštrna, Kóša, Škrtel, Tumma, Twardzik, Mikovič,  Bukata, Grič, Savvidis, Iván, Jones, Procházka, Ramadan, Benovič, Bamidele Yusuf, Boateng, Ristovski, Olejník, Jendrek, Boledovič, Kotlár, Kudlička, Karhan, Ujlaky, Rýzek, Bolaji, Spáčil

 

Chýbali: Vlasko (individuálny tréning), Cabral (o deň predĺžená dovolenka), Mihál (v riešení odchod z klubu)
Prišli: Bolaji, Spáčil (obaja na skúške)
Odišli: Trajkovski (koniec zmluvy)

 

 

Program zimnej prípravy

Zimná Tipsport liga (všetky zápasy na umelej tráve v Senci)
Pondelok 10.1. o 10:30: Spartak Trnava - FK Senica (O2 TV Sport)
Streda 12.1. o 10:30: MFK Skalica - Spartak Trnava (O2 TV Sport)
Sobota 15.1. o 13:00: Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce

 

Tipsport Malta Cup (časy upresnia):
Utorok 18.1.: Tirol Wattens
Piatok 21.1.: Sigma Olomouc
Pondelok 24.1.: Aalborg

 

Piatok 4.2.: generálka na ligu, pravdepodobne proti Blau Weiss Linz (II. rakúska liga)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama