Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bročka bude kandidovať na primátora Trnavy bez podpory politických strán

AKTUALITY - Voľby | 7.1.2022, 15.28, Ján Král

O možnosti podpory Petra Bročku v jeho kandidatúre nedávno v médiách hovoril Igor Matovič.

Bročka bude kandidovať na primátora Trnavy bez podpory politických strán

Peter Bročka. Foto: Ján Král

reklama

 

Peter Bročka sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať o znovuzvolenie do funkcie primátora ako nezávislý kandidát. Uviedol to vo vyhlásení, ktoré médiám zaslal dnes mailom.


"Súhlasnú odpoveď na otázku či chcem pokračovať v práci pre Trnavu som poskytol už minulý rok. Aj tentoraz, rovnako ako v rokoch 2014 a 2018, budem kandidovať ako nezávislý kandidát a bez podpory politických strán. Politické strany by sa mali radšej sústrediť na riadenie nášho štátu a vytvárať pre mestá čo najširší priestor na rozvoj," uviedol Bročka.


"Pre mňa je dôležitá podpora Trnavčaniek a Trnavčanov a som rád, že aj vďaka nim sa naše mesto stalo pre mnohých inšpiráciou. Samozrejme, tak ako doteraz máme pri tvorbe mestských projektov záujem naďalej rozvíjať konštruktívnu spoluprácu medzi štátom, Úniou miest Slovenska a ostatnými samosprávami," dodal.

Zemiansky dvor
reklama


Tlačová agentúra SR vydala nedávno správu, kde sa minister financií Igor Matovič a líder strany OĽaNO vyjadril, že by podporil kandidatúru Petra Bročku, ak ho niekto nepresvedčí o lepšom kandidátovi. Možno teda dedukovať, že ide o reakciu na toto vyhlásenie.


Bročka stojí na čele trnavskej radnice už v druhom volebnom období, nedávno začal svoj ôsmy rok.  Aj doposiaľ kandidoval ako nezávislý, avšak pod hlavičkou občianskeho združenia Lepšia Trnava.

 

Toto združenie takisto propagovalo nezávislých kandidátov na poslancov, ktorí v komunálnych voľbách získali väčšinu a v zastupiteľstve napokon vytvorili klub Za lepšiu Trnavu.


Doposiaľ známymi Bročkovými protikandidátmi sú advokát Marián Galbavý a podnikateľ Branislav Baroš.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama