Trnavské rybníky
reklama

Boj o šéfa ZsFZ bude tesný, Ladislav Gádoši má v trnavskej oblasti podporu

BLOG - Futbalová téma | 13.1.2022, 18.29, Ján Král

O výsledku rozhodnú hlasy delegátov z jednotlivých oblastných zväzov.

Boj o šéfa ZsFZ bude tesný, Ladislav Gádoši má v trnavskej oblasti podporu

Ladislav Gádoši. Foto: Ján Král

Nový Hlohovec
reklama

 

Piatková volebná konferencia Západoslovenského futbalového zväzu vyvoláva vo futbalovom zákulisí veľké debaty. Súvisia hlavne s voľbou predsedu ZsFZ.

 

Pôvodne to vyzeralo, že kandidovať bude iba súčasný šéf futbalu v regióne Ladislav Gádoši (64), pomerne nečakane mu však pribudol protikandidát Peter Kováč (39), aktuálne predseda Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky.


A podľa zákulisných informácií to vyzerá, že má v regióne značnú podporu. Hoci treba dodať, že čo platilo včera, zdá sa, už neplatí dnes. Misky váh sa prelínajú z jednej strany na druhú. Odhadnúť volebný výsledok je momentálne skutočne ťažké.

reklama


Kováčovi sa podarilo Gádošiho zaskočiť tým, že jeho kandidatúra sa objavila na poslednú chvíľu. S Kováčom ako volebným súperom totiž zjavne súčasný predseda ZsFZ nerátal, obzvlášť potom ako mu pri napredovaní vo futbalovej sfére v minulosti nezanedbateľným spôsobom pomohol.


Rozhodovať o novom predsedovi budú delegáti, ktorí dostali mandát na oblastných volebných konferenciách. V prvom kole treba získať na víťazstvo dvojtretinovú väčšinu hlasov.

 

Ak sa tak nestane, tajné voľby budú pokračovať v priestoroch nitrianskeho Agroinštitútu druhým kolom. V nich už to bude iba o tom, ktorý z uchádzačov dostane viac hlasov.


Gádoši, ktorý stojí na čele ZsFZ s dvojročnou pauzou od roku 2010, sa podľa našich informácií aktuálne môže oprieť o podporu delegátov z ObFZ Považská Bystrica a logicky aj z jeho domovského ObFZ Trnava.


"Vyjadrili sme podporu tým, že sme ho ako zväz nominovali. Výkonný výbor našej oblasti jednohlasne schválil kandidatúru Ladislava Gádošiho," povedal šéf ObFZ Trnava Vladimír Hracho.


Kováč s veľkou pravdepodobnosťou získa podporu v južných okresoch, otáznik je, čo urobí sever a západ regiónu.


Ak je niekto v tak dôležitej funkcii ako Ladislav Gádoši už v podstate desať rokov, musí robiť aj rozhodnutia, ktoré mnohých nepotešia a zákonite tak bude mať svojich odporcov a kritikov.

 

Tých však získal počas svojho pôsobenia vo futbale aj Kováč, na sociálnej sieti sa objavili videá a názory, ktoré ho nešetria.


Funkcia predsedu regionálneho zväzu je vplyvná. A to nielen pre dotácie, ktoré pritečú do amatérskeho futbalu v nasledujúcom období ešte vo väčšom rozsahu ako to bolo doteraz.

 

Z projektu EURÁ z EURA, ktorý je zameraný na rozvoj vidieckej futbalovej infraštruktúry, pôjde do ZsFZ 765-tisíc eur.


Aj vďaka podobným dotáciám môže rásť nový štadión v Považskej Bystrici. Prednedávnom vybudovali umelú trávu s podporou zväzových prostriedkov v Radave, výmena umelých povrchov je avizovaná v Galante, Skalici a Topoľčanoch.


V prospech Gádošiho hovorí tiež dobrý pracovný vzťah s vedením Slovenského futbalového zväzu, rešpekt požíva aj u šéfa SFZ Jána Kováčika. 


V súvislosti s dlhodobými cieľmi sa vyjadruje tento Trnavčan o podpore rozvoja mládežníckeho a ženského futbalu, dbať chce na fyzickú a teoretickú pripravenosť rozhodcov.

 

Sľubuje tiež aktivity smerujúce k finančnej podpore klubov, vzdelávanie trénerov a užšiu komunikáciu s verejnosťou cez komunikačné kanály ZsFZ.


Kováč sa pre futbalnet.sk vyjadril, že vidí priestor na výraznejšiu komunikáciu s klubmi a ich finančné odbremeňovanie. Podľa jeho názoru zväzu chýba efektívnejšia komunikácia s orgánmi územnej samosprávy, do vedenia ZsFZ chce implementovať efektívne manažérske prvky.

 

Problém regionálneho futbalu vníma v životaschopnosti a udržateľnosti krajských súťaží, podľa jeho názoru treba viac zapracovávať podnety od klubov a oblastných zväzov. 


O budúcom predsedovi ZsFZ sa rozhodne v piatok 14. januára, Volebná konferencia ZsFZ má štart o 17:00.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama