Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na volejbal v Trnave môžu prísť už aj diváci, na Hit čaká nahustený program

ŠPORT - Volejbal | 14.1.2022, 15.01, prispievatelia

Výsledkovo sa trnavským volejbalistkám nedarí, veria, že im pomôže podpora z hľadiska.

Na volejbal v Trnave môžu prísť už aj diváci, na Hit čaká nahustený program

Útočí Adriána Límová v zápase I. časti proti družstvu RD Projekt SVF. Foto: Domino Mičuda

reklama

 

Trnavské volejbalistky Hit UCM Trnava si v prvej časti extraligy žien zapísali iba jedno víťazstvo. V televíznom zápase zvíťazili nad nováčikom ŠVK Pezinkom 3:0, ale v ďalších zápasoch sa im nepodarilo uspieť.

 

V tabuľke po prvej časti preto skončili na deviatom mieste s tromi bodmi. Iba v sezóne 2017/2018 mali prvú časť horšiu, keď sa Trnavčankám nepodarilo zvíťaziť ani v jednom stretnutí.

"Do sezóny sme vstúpili skromne, so snahou bojovať o každý jeden bod. Žiaľ, výsledkovo nám to vôbec nevyšlo podľa predstáv. Odohrali sme viacero dobrých stretnutí s kvalitnejšími súperkami. V zápasoch, kde sme už mohli reálne hrať o výsledok, sa nám nedarilo, dostali sme sa do koncoviek, vyhrali nejaké sety, zápas však iba jeden. Určite sme zaostali za cieľom v prvej časti súťaže," zhodnotil prvú časť sezóny hlavný tréner Rastislav Filípek.


Na výsledkoch družstva sa určite odzrkadlil odchod viacerých opôr tesne pred sezónou a potreba času pre nové mladé hráčky.

REDNOD
reklama

 

Do základnej zostavy sa dostala aj juniorská smečiarka Simona Červenáková, ktorá prišla študovať na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

 

Trnavčanky majú vytvorené profesionálne podmienky s deviatimi tréningovými jednotkami za týždeň, kondičnými trénermi, regeneráciou a pokračujú ďalej v tvrdej práci, aby boli časom konkurencieschopné voči ostatným družstvám v súťaži.


V skupine o 5. až 9. miesto sa postupne stretnú so protivníčkami systémom doma - vonku, následne súťaž prejde do play-off.

 

Výsledky z prvej časti sa započítavajú do ďalšieho priebehu súťaže a preto na vylepšenie východiskovej pozície budú musieť Trnavčanky pridať aj víťazstvá.


Druhá časť extraligy žien sa začne už v piatok 14. januára, keď Trnavčanky o 19:00 privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave tím mladých reprezentantiek Projekt RD SVF. Po dlhšom čase budú na zápase prítomní aj díváci (v režime OP). 


Trnavčanky hneď v sobotu 15.1. cestujú do Prešova a ich náročný program pokračuje už vo štvrtok 20.1. televíznym zápasom v Pezinku, ktorý bude vysielať stanica TV JOJ Šport v priamom prenose.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama