Trnavské rybníky
reklama

Festival letectva v Piešťanoch sa po dvoch rokoch vracia, už má presný termín

AKTUALITY - Piešťany | 22.1.2022, 13.31, prispievatelia

Trnavský samosprávny kraj a Slovenská letecká agentúra sa dohodli na spoluorganizovaní sviatku lietania.

Festival letectva v Piešťanoch sa po dvoch rokoch vracia, už má presný termín

V programe tohto ročníka Festivalu letectva Piešťany bude aj nočná vzdušná šou. FOTO: slla

reklama

 

Festival letectva v Piešťanoch sa bude po dvojročnej pandémiou vynútenej prestávke konať v dňoch 6. až 8. mája 2022. Dohodli sa na Slovenská letecká agentúra, ktorá podujatie organizuje, a Trnavský samosprávny kraj (TSK) ako spoluorganizátor.

 

Prvý ročník tohto leteckého podujatia sa konal v roku 2019 pri príležitosti 100. výročia od tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika.

 

V roku 2020 bol pripravený druhý ročník, ktorý sa však už pre pandémiu ochorenia COVID-19 nekonal.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Rovnako to bolo aj minulý rok, kedy organizátori letecký festival mesiac pred jeho konaním zrušili s tým, že ho prekladajú na rok 2022. Predseda TSK Jozef Viskupič vtedy potvrdil, že podujatie má podporu župy, ktorá vlastní piešťanské letisko.

 

Župa už avizovala, že v tohtoročnom programe nebude chýbať nočná airshow s lasermi a pyrotechnikou, akrobatické letecké čísla, dronová šou, akrobatické letecké čísla a ďalšie atraktívne ukážky pre dospelých aj deti.

 

Slovenská letecká agentúra plánuje presný program Festivalu letectva v Piešťanoch zverejniť v najbližších týždňoch. Vstupenky zakúpené na minulý rok bude možné využiť v tomto roku.

 

Na letisku v Piešťanoch sa od roku 2007 konali Národné letecké dni, ktoré však organizátori v roku 2011 presunuli na letisko Sliač.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama