Spartak na záver turnaja na Malte remizoval s Aalborgom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.1.2022, 14.41, Ján Král

Andeli napokon obsadili na Tipsport Malta Cup-e druhé miesto.

Spartak na záver turnaja na Malte remizoval s Aalborgom

Alex Iván strelil na turnaji štyri góly, presadil sa aspoň raz v každom zápase. Proti Olomoucu dokonca dvakrát. Foto: Lukáš Grinaj

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali v záverečnom zápase na Tisport Malta Cup-e s Aalborgom 1:1.

Tréner Spartaka Gašparík poriadne premiešal zostavu. Pravého obrancu hral Bolaji, ktorý je doma na ľavej strane ihriska.

Krídelník Kozak nastúpil v strede vedľa Procházku, pravák Iván začal netradične na ľavom krídle a Bamidele Yusuf si zaspomínal na časy, keď nastupoval na hrote.

Nigérjčan bol vo veľkej šanci už vo 4. minúte. Po prihrávke Cabrala z pravej strany zakončil z pár metrov vedľa bránky.

Dobrý vstup Trnavčanov do zápasu proti štvrtému tímu dánskej ligy podčiarkli andeli v šiestej minúte.

Spartak opäť zaútočil po pravej strane, Bamidele na päťke pustil prihrávku od Kozaka za seba a Iván pohodlne skóroval. Išlo už o štvrtý gól tohto futbalistu na maltskom turnaji.

Potom prevzal taktovku hry Aalborg, trnavský brankár Rusov musel byť v permanencii, v 41. minúte však už kapituloval, keď Makarič usmernil loptu hlavou do siete.

V podstate platilo nedáš - dostaneš, keďže krátko predtým zahodil dobrú šancu spartakovec Kozak.

Poľský legionár skúšal šťastie aj po zmene strán, spoza šestnástky netrafil bránku.

Po hodine hry sa za trnavskú defenzívu dostal Fossum, jeho krížna strela však preletela vedľa žrde.

Na opačnej strele nedal gól z vnútra šestnástky ani Bamidele, Takáč pre zmenu nechal zatiahnutého rolety po pokuse Pripa z diaľky.

Strelci oboch tímov ďalší presný zásah nepridali a zrodil sa tak remízový výsledok 1:1, ktorý zároveň znamená, že Spartak so štyrmi bodmi obsadil na turnaji druhé miesto.

Tipsport Malta Cup - tretí zápas:
Spartak Trnava - Aalborg 1:1 (1:1)
Góly: 6. Iván - 41. Makarič
SPARTAK: Rusov (46. Takáč) - Bolaji, Škrtel (75. Ujlaky), Kóša, Mikovič - Savvidis - Cabral (75. Kotlár), Kozak (75. Jendrek), Procházka, Iván - Bamidele Yusuf (75. Kudlička)
AALBORG: Rinne - Pallesen, Ross, Granli, Hagelskjær - Christensen - Fossum, Højholt, Børsting - A. Trajkovski, Makarič
Striedali: Hansen - Prip, Høgh, Ferreira, Kusk, Gedsted, Hannesbo

Michal Gašparík (tréner Spartaka): „Pre nás bolo trocha netradičné hrať proti rozostaveniu, ktorým súper hral. Nechceli sme sa prispôsobovať a meniť náš systém. Myslím, že to bol dobrý zápas, lebo Aalborg nastúpil v silnej zostave a bolo vidieť, že majú kvalitu. My sme dali prvý gól, oni potom vyrovnali a šance boli na oboch stranách. Ku koncu nás zatlačili, ale bolo to hlavne tým, že chalani, ktorí prišli na sústredenie neskôr alebo sú po zranení, ešte musia nabrať hernú prax. Máme ešte tri týždne do ligy a zápas aj sústredenie splnilo naše očakávanie.“