V Bratislave rozbili čelné sklo na klubovom autobuse Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.1.2022, 18.14, Ján Král

Neznámi vandali zaútočili na klubový autobus Spartaka počas zápasu.

Rozbité čelné sklo na klubovom autobuse Spartaka. Foto (4x): Ján Král

Futbalisti Spartaka vyhrali v piatok v prípravnom zápase na pôde druholigovej Petržalky 2:1. Po stretnutí sa však viac ako športová stránka riešil vandalizmus.

Počas druhého polčasu totiž niekto rozbil čelné sklo na klubovom autobuse andelov. Ten bol odparkovaný na parkovisku v miestnom športovom areáli.

„Hrdinský skutok“ má zrejme na svedomí dvojica v kuklách, ktorú videli utekať z miesta činu. Polícia vec zadokumentovala, páchateľov sa zatiaľ identifikovať nepodarilo.

Trnavskému klubu vznikla škoda, ktorú predbežne odhadli do výšky 5000 eur. Futbalisti Spartaka museli počkať na náhradný autobus, ten medzitým funkcionári klubu vybavili vo firme Bohdan.

Následne mužstvo opustilo Bratislavu, pričom zhruba po úroveň letiska sprevádzala výpravu aj policajná hliadka. Poškodený autobus poputuje do servisu.

Poškodený autobus Spartaka na parkovisku v športovom areáli.

Pohľad z vnútra autobusu.

Gašparík chce ešte vyššiu efektivitu

V samotnom futbalovom stretnutí išli Trnavčania do vedenia v 37. minúte, keď Ramadan potiahol akciu, prihral Ivánovi a ten strelou k tyči z hranice šestnástky otvoril skóre.

Domáci vyrovnali v 51. minúte, keď penaltu po faule debutujúceho 16-ročného dorastenca Rýzeka premenil Gašparovič, hoci Kamenárovi sa podarilo vystihnúť smer strely.

Trnave napokon zabezpečil víťazstvo v 76. minúte Mikovič, keď poslal do siete dobrý center Koštrnu. Mikovič hral v druhom polčase na krídle.

Martin Mikovič (v bielom) v súboji s útočníkom Petržalky Harisom Harbom, ktorý svojho času hrával za Trnavu.

„Pre nás to bol dôležitý zápas, potrebovali sme dostať do hry, ktorí boli po Covide, alebo toho odohrali menej. Výsledok nie je podstatný, ale sme spokojní, pretože sme smerom dopredu ukázali veľa dobrých vecí. Do defenzívy sa musíme ešte v niektorých činnostiach zlešpiť. Pokiaľ sme hrali v prvom polčase takmer kompletní, Petržalka mala len strelu po priamom kope a ostatné sme mali pod kontrolou. Len ešte musíme byť efektívnejší. Veľa centrovaných lôpt sme posielali do šestnástky, len ich potrebujeme dotiahnuť aj gólovo,“ zhodnotil zápas Michal Gašparík, tréner Spartaka.

Petržalka - Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Góly: 51. Gašparovič (pen) - 37. Iván, 76. Mikovič

PETRŽALKA: Sokol – Kuník, Kozák, Rédeky, Kohút, Nagy, Danek, Gašparovič, Riznič, Hurný, Harba

Striedali: Vlasák, Slivka, Štefanec, Hronec, Kelemen, Tvrdík
SPARTAK: Rusov (46. Kamenár) - Koštrna, Škrtel (46. Čurma), Ujlaky (46. Rýzek), Mikovič - Procházka (66. Savvidis) - Iván (46. Bolaji), Ramadán, Grič (76. Jendrek), Kozak - Bamidele Yusuf (46. Olejník)