Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal posilu do ofenzívy, z Ostravy prichádza Brazílčan de Azevedo

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.2.2022, 16.53, Ján Král

Trnava po odchode Cabrala vyriešila obsadenie postu pravého krídelníka.

Spartak získal posilu do ofenzívy, z Ostravy prichádza Brazílčan de Azevedo

Dyjan Carlos de Azevedo v spoločnosti funkcionárov Spartaka Petra Macha (vľavo) a Andreja Kalinu. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Spartak Trnava získal výraznú posilu. Andelom sa na rok a pol upísal brazílsky krídelník schopný hrať z oboch strán ofenzívy Dyjan Carlos de Azevedo.


Skúsený 30-ročný futbalista prichádza z Baníku Ostrava, kde sa stal rešpektovaným futbalistom českej ligy. 

 

V minulosti pôsobil aj v maďarskom Honvéde, do pozornosti sa na Slovensku dostal cez druholigový Bardejov. V Ostrave pôsobil od sezóny 2013/14 s výnimkou jedného ročníka, ktorý strávil vo francúzskom FC Paris.

REDNOD
reklama

 

„Odchod Cabrala bol pre nás nečakaný a udial sa veľmi rýchlo a blízko začiatku ligy, keď sme už mali po hernom sústredení. Reagovali sme a na túto pozíciu sme sa snažili nájsť skúsenejšieho hráča, ktorý bude okamžite prínosom pre mužstvo. Vybrali sme si Azeveda, lebo je to skúsený a overený hráč z českej ligy, typologicky sa nám hodí do nášho systému, počítame s ním na pravé krídlo, ale nemá problém zahrať aj z opačnej strany. Sľubujeme si od neho produktivitu, ktorú sme čiastočne stratili odchodom Cabrala,“ uviedol tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

V Ostrave bol de Azevedo najproduktívnejším hráčom sezón 2017/18 a 2020/21, v minulej strelil 11 gólov a na štyri prihral. Na jeseň odohral 18 duelov a dal dva góly.


„Dyjan je technický a dynamický futbalista, ktorý je schopný svojou futbalovosťou baviť divákov. V náročnej českej lige dosahoval veľmi dobré štatistiky, v minulej sezóne bol najproduktívnejším hráčom Baníka. Myslím si, že môže nahradiť Saymona Cabrala a dokonca dať mužstvu ešte ďalšiu pridanú hodnotu, keďže je využiteľný na viacerých postoch v ofenzíve,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

 

„Spartak má kvalitné mužstvo so silnými individualitami a má to dobre rozohrané nielen v lige, ale aj v pohári. Chcel by som pomôcť v naplnení cieľov. Vážim si, že si ma vybral tréner, vložil vo mňa dôveru a je to zároveň aj zodpovednosť,“ vyznal pocity po podpise zmluvy de Azevedo pre webovú stránku trnavského klubu.

 

 

Zatiaľ bez stopérskej posily

Spartak zvažoval, že po odchode Filipa Twardzika do rakúskeho LASK Linz posilní stopérsky post. V klube nateraz ale stavia na aktuálny káder.


„Nenašli sme vhodný typ a preto sme zatiaľ nikoho na túto pozíciu neangažovali, aj keď ešte stále je šanca, že by mohol prísť nový stopér. Ak nie, pôjdeme do ligy s troma stopérmi a zapracujeme mladého Mareka Ujlakyho, ktorý prešiel do A-tímu nastálo,“ povedal tréner Gašparík.

 

Tlak na obsadenie stopérskeho postu, na ktorom sa dá predpokladať, že budú hrávať prevažne Martin Škrtel so Sebastianom Kóšom, môže robiť okrem Ujlakyho aj Gergely Tumma. V minulosti v strede obrany nastupoval tiež Jakub Grič.

 

 

Generálka bez divákov, na DAC spustili predaj lístkov

V piatok o 15:00 odohrá Spartak generálku na ligu s rakúskym druholigistom Blau-Weiss Linz. Brány Štadióna Antona Malatinského však zostanú zatvorené.


"Keďže pre Trnavčanov pôjde o posledný prípravný zápas pred jarnou premiérou proti Dunajskej Strede, bude zápas na žiadosť realizačného tímu bez prítomnosti divákov a nebude z neho vysielaný prenos," informuje Spartak na svojom webe.

 

Andeli už medzitým spustili predaj vstupeniek na prvý jarný súboj s Dunajskou Stredou (13.2. o 17:00). Predávajú sa online cez sieť Maxiticket.

 

Vzhľadom na epidemické opatrenia vydané štátom sa na tribúny sa dostanú iba osoby v režime OP a kapacita štadióna môže byť naplnená na 25 percent. Diváci musia mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.

 

Vstupenky sa budú predávať na meno a bude možné kúpiť ich na západnú, východnú a severnú tribúnu.

 

Brány štadióna budú otvorené dve hodiny pred zápasom a z bezpečnostných dôvodov sa uzatvoria 15 minút pred začiatkom stretnutia.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama