Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak má ďalšiu posilu, dotiahol transfer Kazeema Bolajiho

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.2.2022, 09.16, Ján Král

Mladý Nigérijčan je využiteľný na viacerých postoch.

Spartak má ďalšiu posilu, dotiahol transfer Kazeema Bolajiho

Kazeem Bolaji bude v Trnave nosiť na drese číslo 77. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Spartak sfinalizoval transfer Kazeema Bolajiho. Nigérijský futbalista, ktorý len v decembri oslávil devätnáste narodeniny, uspel v Trnave na skúške a podpísal s klubom zmluvu na tri a pol roka.


"Je to talentovaný chalan, ktorý môže byť budúcnosťou tohto klubu, nakoľko ide o mladého a veľmi šikovného hráča," povedal o posile andelov tréner Michal Gašparík, ktorý už v príprave nešetril smerom k hráčovi chválou.


"Kazeem nás v príprave presvedčil o svojich kvalitách. Verím, že pomôže vytvoriť zdravý tlak na miesta v základnej zostave, keďže konkurencia v tíme je vždy potrebná. Navyše ide o stále mladého hráča, ktorý bude ešte napredovať," povedal prezident klubu Peter Macho.

REDNOD
reklama


Bolaji prišiel do Európy ako 16-ročný. Začínal na Ukrajine, neskôr sa presunul do estónskeho JK Viljandi Tulevik, kde v minulom roku odohral 26 zápasov. V klube nastupoval na krídelných pozíciách, časom ho začali využívať ako ľavého beka. 


Práve pozíciu krajného obrancu by mohol zastávať v Trnave, pričom tréner Gašparík sa nebráni v prípade potreby jeho využitiu na krídle. 


Na fyzických testoch sa ukázalo, že ide o hráča s veľmi dobrými rýchlostnými i vytrvalostnými parametrami. Potvrdzoval to aj v prípravných zápasoch. V Spartaku bude nosiť dres s číslom 77.

 

„Som veľmi šťastný, lebo Spartak je veľký klub, ambiciózny, je stále v hre o titul a pravidelne nastupuje v pohárovej Európe. Pre mňa je potešiteľné, že som stal jeho súčasťou. Vnímam to ako krok vpred v mojej kariére. Posunul som sa do lepšej súťaže, navyše do popredného klubu, takže určite to bol dobrý krok,“ dodal Bolaji po podpise zmluvy.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama