Prečo hrať spoločenské hry v každom veku? Je to veľmi prospešné
AKTUALITY - Firmy | 12.2.2022, 14.01, reklamný článok
Rôzne spoločenské hry boli kedysi neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Minimálne tých, v ktorých sa nachádzali aj deti. Aj keď s príchodom počítačov, či herných konzol a neskôr aj smartfónov a tabletov záujem o spoločenské hry upadol, stále majú svojich verných fanúšikov.

Ilustračné foto: Leszek Glasner / Shutterstock.com
Skvelý tréning pre mozog
Ak ste už dlho žiadnu spoločenskú hru nehrali, v nasledujúcich riadkoch sa dozviete, prečo je dobré občas „zhromaždiť“ rodinu alebo pozvať priateľov, uvariť si čaj, osladiť si ho zdravým manuka medom alebo si pripraviť iný obľúbený nápoj a pustiť sa do nejakej zábavnej spoločenskej hry. A tých dôvodov je viacero.
Hranie spoločenských hier pozitívne vplýva na ľudský mozog. Ich hranie posilňuje pamäť, zlepšuje vnímanie, rozhodovanie, či schopnosť učiť sa. A netýka sa to len detí, ale aj dospelých.
Oceníte ich aj vo vyššom veku, keďže slúžia ako prevencia aj voči demencii. Hrať spoločenské hry je tak prospešné v každom veku.
Zlepšujú sociálne väzby aj náladu
Spoločenské hry zlepšujú komunikačné a sociálne zručnosti. Taktiež pri ich hre dochádza k rozvoju kreativity a individuality, vďaka čomu pomáhajú pri budovaní zdravého sebavedomia.
V rámci rodiny je hranie spoločenských hier prospešné pri upevňovaní rodinných väzieb. Otvárajú totižto priestor pre vzájomnú interakciu medzi členmi rodiny, zdieľanie myšlienok, názorov a presvedčení.
V neposlednom rade hranie spoločenských hier zlepšuje náladu a človek sa viac smeje. A smiech je predsa liečivý! Pri smiechu sa uvoľňujú endorfíny, vyvoláva to relaxáciu svalov a zlepšuje cirkuláciu krvi.
Radosť pri hraní spoločenských hier vyvoláva pozitívne pocity, ktoré uvoľňujú stres, čo môže mať z dlhodobého hľadiska pozitívny vplyv aj na imunitu a celkový zdravotný stav človeka. Tak čo, nejdete si zahrať?