Trnavské rybníky
reklama

Čo nesmie chýbať v modernej obývačke?

SERVIS - Dom a záhrada | 21.2.2022, 17.31, reklamný článok

Pamätáte sa ešte na to, ako vyzerali bežné obývacie izby kedysi? Jednu stenu prakticky celú zakrývala veľká obývacia stena (vtedy ten názov „stena“ bol naozaj opodstatnený) a uprostred bol „utopený“ malý televízor (keďže ani zďaleka neboli televízory tak veľké ako sú dnes).

Čo nesmie chýbať v modernej obývačke?

Ilustračné foto: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com


Obývacia stena? Tú už môže tvoriť aj jediná skrinka

Postupom času ako sa televízory zväčšovali, obývacie steny sa naopak zmenšovali. Ale ani nie kvôli tomu, aby bolo kde umiestniť väčší televízor.

 

Dôvod bol skôr taký, že (našťastie) vyšlo z módy mať v obývačke „vystavené“ rôzne poháre a podobné zbytočnosti.

 

Ako teda „poskladať“ moderne pôsobiacu obývačku? Čo sa obývacej steny týka, základom je skrinka pod televízor. A to aj v prípade, že plánujete mať televízor uchytený na stene.

 

Budete totižto ešte niekam potrebovať umiestniť set-top box, „ľudovo“ nazývaný aj satelitný prijímač alebo hernú konzolu.

 

 

Dominantným prvkom sa stali sedacie súpravy

Čo sa obývacej steny týka, kľudne môže byť skrinka pod televízor jej jedinou súčasťou. Takéto naozaj minimalistické riešenie nájdete v mnohých moderných obývačkách.

 

Samozrejme záleží od toho, koľko ukladacieho priestoru chcete vo svojej obývačke mať.

 

Čomu sa však určite nevyhnete, bude konferenčný stolík. Ak chcete mať obývačku zariadenú v modernom industriálnom štýle, skvelým riešením bude ak si zvlášť vyberiete oceľové stolové nohy a podnože a k tomu vrchnú dosku.

 

Budete tak mať v otázke dizajnu „voľnejšiu ruku“ a určite nájdete kombináciu, ktorá dokonale zapadne do vašej novej obývačky.

 

A aby ste v novej obývačke nestáli alebo nesedeli na zemi, potrebná je sedacia súprava, ktorá vyhovie vašim požiadavkám. A nielen dizajnovým.

 

Tvar, veľkosť, či prípadný úložný priestor, alebo možnosť rozloženia, to všetko si môžete vybrať podľa seba.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama