Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Začínajú stavať úsek cyklomagistrály medzi Piešťanmi a Hornou Stredou

AKTUALITY - Región | 22.2.2022, 10.31, prispievatelia

Cyklisti sa po tri metre širokej asfaltovej ceste už dostanú pozdĺž Váhu komfortne z Piešťan až do Trenčína mimo ostatnej premávky.

Začínajú stavať úsek cyklomagistrály  medzi Piešťanmi a Hornou Stredou

Aj v týchto miestach pri Váhu vznikne plnohodnotná cyklotrasa. Foto: Ján Král

reklama

 

Trnavský samosprávny kraj dnes začal stavať prvý úsek Vážskej cyklomagistrály na svojom území. Spojí Piešťany so susedným Trenčianskym krajom, od hranice krajov je už cyklomagistrála popri Váhu dobudovaná až po Trenčín.

 

Okrem samotnej cesty pre cyklistov bude súčasťou projektu aj vybudovanie doplnkovej cyklistickej infraštruktúry, ako je odpočívadlo s altánkom, lavičkami a stojanmi na bicykle.

 

Prvý úsek Vážskej cyklomagistrály v kraji s dĺžkou 3,6 kilometra a šírkou tri metre vybuduje v priebehu troch mesiacov spoločnosť Strabag za necelých 400-tisíc eur. Trnavská župa získala na tento úseky peniaze z eurofondov.

Zemiansky dvor
reklama

 

„Pôjde o veľmi dôležitú dopravnú tepnu, ktorú budú môcť ľudia využívať nielen pri aktívnom trávení voľného času, ale aj pri dochádzaní do práce,“ povedal pri odovzdávaní staveniska trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Od dobudovania cyklistickej infraštruktúry smerom k Piešťanom očakáva aj viac víkendových turistov, ktorí si prídu pozrieť toto známe kúpeľné mesto.

 

Viskupič sa na hranici Trnavského a Trenčianskeho kraja vyjadril aj k tomu, prečo má susedný Trenčiansky kraj v budovaní Vážskej cyklomagistrály výrazný náskok.

 

„Keď sme v roku 2018 preberali zodpovednosť za našu župu, tu sa už strihali pásky. My sme našli naše projektové dokumentácie bez jedného metra nakreslených cykloturistických trás,“ povedal trnavský župan.

 

Trnavský samosprávny kraj aktuálne vyhlásil verejné obstarávanie na zhotovenie ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály na svojom území, ktorý povedie zo Serede v okrese Galanta do Šúroviec v okrese Trnava.

 

Tento úsek vedený po ochrannej hrádzi rieky Váh bude dlhý 1,7 kilometra. Kraj sa uchádza o eurofondy aj na ďalšie pokračovanie tejto cyklistickej cesty, ktorá vedie popri Váhu.

 

Vážska cyklomagistrála sa má po úplnom dobudovaní stať najdlhšou cyklotrasou na území Slovenska, ktorá povedie cez štyri kraje spojí Strečno s Komárnom.

 

Lídrom v jej budovaní je Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý otvoril prvý úsek z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom ešte v máji 2018.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama