Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bude Trnava prvým nefajčiarskym mestom? Merače zaregistrujú aj šnicle!

RELAX - Fáma | 11.9.2011, 00.00, Benjamín Škreko

Občianska iniciatíva Parva Roma Tabakless poslala radnici návrh na vyhlásenie historického jadra za nefajčiarsku zónu. Ak zastupiteľstvo podnet schváli, má nasledovať ďalší krok a v pamiatkovej rezervácii vymedzenej hradbami sa možno nebude fajčiť dokonca ani v bytoch.

Keďže samospráva nemôže zasahovať do súkromného vlastníctva, navrhuje iniciatíva motivovať majiteľov tzv. tabaklesovými bonusmi. Rodina, ktorá si nechá namontovať do všetkých miestností v byte vrátane záchoda merače nikotínu a preukáže mesačnú hodnotu škodlivín nula, by mala dostať voľný vstup do športových a rekreačných zariadení v správe Mesta. Ostáva už len vyriešiť problém, že existujúce merače reagujú okrem cigariet aj na splodiny z vyprážaných rezňov, fašírok a syra. Predstavitelia Tabaklessu však už majú riešenie. Navrhujú, aby sa obyvatelia centrálnej mestskej zóny týchto jedál zriekli a prešli na dusenú zeleninu.
Ak bude mať iniciatíva úspech, rozšíri svoj návrh aj o zákaz kašľania, kýchania a pľuvania. Obmedzenia ďalších biologických potrieb sú zatiaľ iba v rovine úvah, ale iste si každý domyslí, aké toxické plyny ešte môžu prichádzať do úvahy.
 

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama