Trnavské súdy vo štvrtok evakuovali, nahlásenú bombu nenašli
AKTUALITY - Trnava | 24.2.2022, 14.55, prispievatelia
Polícia intenzívne pracuje na zistení totožnosti autora telefonátu, ktorý je podozrivý zo šírenia poplašnej správy.

Budovy oboch súdov dnes prehľadali policajní pyrotechnici a policajti so psami. Archívne foto: Pavol Machovič
Trnavská polícia dnes dopoludnia prijala telefonickú informáciu o bombe na súde v Trnave.
Vzhľadom na všeobecnosť tejto informácie bol podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej vydaný pokyn na evakuáciu oboch trnavských súdov.
Policajti za účasti pyrotechnikov, kynológov so špeciálne cvičenými psami vykonali prehliadku objektov okresného aj krajského súdu.
„Približne po hodine boli prehliadky ukončené s negatívnym výsledkom. V súvislosti s udalosťou začal vyšetrovateľ vo veci trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy. Na stotožnení volajúceho a podozrivého z činu polícia intenzívne pracuje,“ informovala Linkešová.
SITA