Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Vlasko sa liečil v Nemecku: Už mi tam dvakrát zachránili kariéru

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.2.2022, 12.41, Ján Král

Stredopoliar trnavského Spartaka Ján Vlasko po zranení už opäť trénuje. Zatiaľ individuálne pod drobnohľadom kondičného trénera Davida Moravca, návrat by však nemal trvať dlho. V debate s tvorivým futbalistom sme sa pýtali na podrobnosti.

Spartakovec Vlasko sa liečil v Nemecku: Už mi tam dvakrát zachránili kariéru

Ján Vlasko počas tréningu. Foto: Ján Král

reklama


Vynechali ste veľkú časť zimnej prípravy. Čo s vami bolo?

- Na začiatku prípravy som dostal koronavírus. Následne som behával individuálne a vznikol mi zápal v kolene, možno pri tom zohral úlohu aj Covid. Po návrate k mužstvu som si hneď na prvom tréningu natrhol väzy v členku. Skrátka, nešťastie striedalo nešťastie... Riešil som to na klinike v Nemecku, kde mi dávali členok aj s odlomenou kostičkou dokopy. Dopadlo to veľmi dobre, podstúpil som nejaké injekcie, rázové vlny a liečbu špeciálnymi laserami, ktoré na Slovensku nie sú dostupné. Doktora Petra Stillera z kliniky v Augsburgu poznám veľmi dobre, už som tam bol trikrát na operácii. Mám s jeho odbornou prácou dobré skúsenosti.

 

Kedy by ste sa mohli vrátiť k futbalovému životu?
- Odhadovaný návrat bol po šiestich týždňoch. Teraz končím štvrtý, v piatom už by som sa chcel začať zapájať do ľahkej práce s loptou a o dva týždne nabehnúť do plného tréningu. Doktor mi z úvodu naordinoval ľahké vyklusávanie. Obvykle sa hráči vracajú po takýchto zraneniach po šiestich týždňoch, mne to urýchlili na tri tými procedúrami. Väz sa spojil, potrebuje už len spevniť.

REDNOD
reklama

 

Ako ste sa k tejto klinike vlastne dostali?
- Ešte keď som pôsobil v Puskásovej akadémii, odporučil mi liečbu u tohto lekára nemecký tréner. Dvakrát mi tam už zachránili kariéru. Keď mám problém, riešim to hlavne s týmto lekárom. Jeho diagnózy sú vždy presné. 

 

Teraz je na rovnakej klinike aj váš spoluhráč Kelvin Boateng...
- Ešte keď som bol v Nemecku, naša fyzioterapeutka Lenka Jurišičová ma požiadala, aby som ukázal výsledky vyšetrenia doktorovi. Povedal, že to má celkom vážne. Na tri týždne teda vycestoval na kliniku aj on, myslím si, že keď sa vráti, bude môcť začať postupne trénovať s mužstvom.

 

Taká liečba v Nemecku asi nebude lacná záležitosť, však?
- Poprosil som klub, aby ma na dva týždne uvoľnili. Všetko si hradím sám, liečba sa tam pohybuje  nie v stovkách, ale v tisícoch eur. Mám však šťastie, že sa s lekárom poznáme osobne a dal mi polovičné ceny. Máme už vybudovaný kamarátsky vzťah a treba povedať, že nemá zo mňa veľký zárobok. Nemci sa mi osvedčili ako dobrí ľudia. Navyše, teraz už vieme, že keby mal niekto v Spartaku podobný problém ako ja, tak v Nemecku je špičkový doktor, ktorý by vedel vždy pomôcť a urýchliť proces uzdravenia. Slovenské zdravotníctvo nemá tak vybudované kliniky ako Nemci či Rakúšania. Verím, že vďaka tejto liečbe si ešte niekoľko rokov zahrám.

 

Viete aj o známych hráčoch, ktorí podstúpili liečbu v tomto medicínskom zariadení?
- Liečil sa tam napr. James Rodriguez či Marco Reus, ktorý mal podobný problém ako Kelvin Boateng. Reusov prípad bol o dosť náročnejší, tiahlo sa mu to až šesť mesiacov. Viaceré známe mená z Augsburgu služby kliniky tiež využívali ako napr. Stephan Lichtsteiner.

 

Stihli ste sledovať vystúpenia Spartaka v lige?
- Pred prvým zápasom s Dunajskou Stredou som sa z Nemecka vrátil. Veľká škoda, že máme len dva jarné body, mali sme ich mať šesť. Hlavne mrzí remíza v prvom dueli s DAC. Keby nám niekto povedal, že inkasujeme z týchto dvoch zápasov iba jeden gól, aj ten z penalty, budeme pred štartom jari radi. Iba dva body sú však málo.

 

Ako vidíte derby so Slovanom?
- Vždy je to derby, minulý rok sme s nimi hrali trikrát, na trávniku sme s nimi neprehrali. Bolo by fajn túto sériu natiahnuť. Do stretnutia treba ísť s pokorou, rozhodne sa na trávniku.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama