Trnavské rybníky
reklama

Ako si spríjemniť svoje bývanie?

SERVIS - Dom a záhrada | 27.2.2022, 14.05, reklamný článok

Každý z nás sa chce na mieste, na ktorom momentálne býva, cítiť čo najviac doma. Ako si teda svoje bývanie čo najviac zútulniť? Prinášame vám hneď niekoľko tipov.

Ako si spríjemniť svoje bývanie?

Ilustračné foto: nuclear_lily / Shutterstock.com


Domov je miestom, ktoré by malo byť pre nás akýmsi útočiskom a miestom, kde dokážeme načerpať sily do nového dňa. Taktiež ide o miesto, kde sa chceme cítiť bezpečne a v ktorom môžeme byť skutočne sami sebou.

 

Takéto miesto sa však nedá len tak ľahko kúpiť a je potrebné ho vytvoriť či už spoločnosťou a ľuďmi, s ktorými vašu domácnosť zdieľate, alebo pomocou rôznych doplnkov, dekorácií a nábytku.

 

No a práve na tieto veci sme sa dnes zamerali.

 

 

Prejdite si izbu po izbe a premýšľajte

Zariaďovanie nového domova nie je šprintom, ale skôr maratónom, a preto vždy premýšľajte nad tým, či sa vec, ktorú chcete kúpiť, bude do vašej domácnosti vôbec hodiť a vytvárať súzvuk s ďalším nábytkom a doplnkami.

 

Dôkladne si prejdite izbu po izbe a premýšľajte, kde by ste umiestnili daný kus nábytku, či v akej farbe majú byť vaše steny. 

 


Začnite spálňou 

Miestnosť, v ktorej by ste sa mali cítiť doma pravdepodobne najviac, je pochopiteľne spálňa, a teda miesto, kde spíte. V nej by okrem samotnej pohodlnej postele nemala chýbať ani nízka komoda.

 

Do nej si viete uložiť napríklad spodnú bielizeň či veci, čo sú vám najbližšie. Pri kúpe komody do spálne odporúčame kupovať model so zásuvkami a ladiť do farby korešpondujúcej s farbou samotnej postele

 

V spálni ešte na chvíľu ostaneme, keďže okrem nábytku, ktorý sme spomínali vyššie, je samozrejmosťou v spálni aj prítomnosť obliečok.

 

Správny výber obliečok je mimoriadne dôležitý, keďže človek trávi spánkom približne tretinu svojho života a tak je pochopiteľné, že sa chcete pritom cítiť čo najviac príjemne. Okrem samotného dizajnu sa tak pri výbere obliečky pozerajte aj na materiál. 

 

Na trhu sa dnes môžete stretnúť s klasickými bavlnenými, ľanovými, mikroplyšovými obliečkami či napríklad aj s tými z bavlneného saténu. Vyberajte však podľa svojho pocitu a preferencií. 

 

Ilustračné foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

 

 

Pokračujeme do obývačky 

Obývacia miestnosť je tou druhou najdôležitejšou miestnosťou, kde by ste sa mali snažiť navodiť atmosféru domova. To, pochopiteľne, môžete urobiť zakúpením pohodlného gauča.

 

Pri výbere kvalitnej sedačky jednoznačne myslite predovšetkým na vaše pohodlie, a to, ako sa na nej budete cítiť vy.

 

Pokiaľ ste si svoj vysnívaný gauč vybrali, môžete prejsť k nákupu ďalšieho typu nábytku, ako napríklad konferenčný či TV stolík. 

 

Ani v obývacej miestnosti by nemali chýbať rôzne dekorácie či napríklad živé kvety. Práve tieto detaily totiž navodzujú spomínaný pocit domova. 

 

Ilustračné foto: mixphotos / Shutterstock.com

 

 

Kuchyňa a kúpeľňa 

Nemenej dôležitými miestnosťami sú taktiež kuchyňa a kúpeľňa, ktoré by ste si mali zariadiť tak, aby vám poskytovali dostatok priestoru na veci, čo by v nich nemali rozhodne chýbať.

 

Nebojte sa však ani tu staviť na rôzne doplnky v podobe váz či ďalších ozdôb. Práve tie interiér ozvláštnia. 

 


Trendy - drevo a matné farby 

Pokiaľ by ste chceli odporúčanie, do akých farieb ladiť svoj nábytok, aby vyzeral nadčasovo, tak určite nič nepokazíte kombináciou dreva a tmavých matných farieb, predovšetkým sivej. 

 

Práve sivá farba bola vyhodnotená ako farba posledných rokov, a niet sa čomu diviť, keďže v kombinácii s drevom vyzerá skutočne luxusne a nadčasovo. 

 


Kde nakupovať? 

V dobe internetu a sociálnych sietí existuje veľké množstvo možností, kde môžete nakupovať nábytok, ktorý z vášho bytu vytvorí skutočný domov. 

 

Myslite však na to, že hľadáte skutočne kvalitné produkty, čo vám bývanie zútulnia. Pred nákupom si teda nezabudnite pozrieť aj referencie od ostatných zákazníkov.

 

Práve tak totiž dokážete vyfiltrovať len tie kvalitné e-shopy s dobrými produktami, ktoré vás nesklamú.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama