Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Názor k derby: Niet väčšieho siláka, ako keď stojí buran na tribúne

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.2.2022, 17.24, Ján Král

Derby prinieslo taktický futbal, dobré nasadenie hráčov ale i nefutbalové momenty.

Názor k derby: Niet väčšieho siláka, ako keď stojí buran na tribúne

Martin Škrtel počas derby. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Spartak v jarnej časti potvrdzuje, že jeho hra je postavená na kvalitnej obrane. Z troch duelov inkasoval iba jeden gól, aj to z penalty. A to proti Trnave stáli mužstvá ako Dunajská Streda, Trenčín a v sobotu Slovan Bratislava.

 

Problém je, že mužstvu zvlhol bušný prach v ofenzíve, preto získal z troch jarných zápasov len tri body. 


Paradoxne, hrotový útočník Milan Ristovski odviedol v derby na Tehelnom poli dobrú prácu, pracoval pre mužstvo, zakryl a následne rozohral veľa náročných lôpt. Pochvalu si vyslúžil na pozápasovej tlačovke dokonca aj od trénera Slovana Vladimíra Weissa.

REDNOD
reklama


Chýbala mu väčšia podpora z druhej línie, v tomto ale treba vidieť aj to, že mužstvo strácalo veľa síl pri bránení v bloku, ktorého sa chopilo zodpovedne. 


Svoje úlohy s pokrývaním súpera mali aj krídla, v strede sa andeli snažili o eliminovanie voľného tvorcu hry belasých Weissa mladšieho.


Nehovoriac o tom, že vo väčšom dôraze limitovali Trnavčanov žlté karty, ktoré arbiter Ziemba hneď v úvode rozdal hráčom, ktorých výkon stojí na fyzičnosti - Gričovi a Škrtelovi a časom tiež Koštrnovi a Savvidisovi.


Ostrie andelov bolo rýchlo otupené, aj preto remíza z Tehelného poľa je pre Spartak v konečnom efekte plusová. Andeli navyše stále žijú v hre o titul.

 

Osembodová strata je stále riešiteľná, ak sa opäť rozbehnú aj v ofenzíve, stále môžu Slovanu poriadne znepríjemniť život.

 

 

Rozhodca usvedčený z korupcie urážal futbalovú ikonu

Derby už tradične prinieslo aj mimofutbalové momenty. Žiaľ, ukazujú, že sme v krajine pod Tatrami niekedy stále príliš malí.

 

Martin Škrtel, ktorému by sa Slovensko malo klaňať za to, čo urobil pre slovenský futbal, musel počúvať pokriky z kotla Slovana na jeho osobu, čo ako sám povedal, ešte akceptovať v derby dokáže, pri odchode do šatní mu však jeden buran z tribúny začal nadávať a kričal na hráča Spartaka, aby mu celá rodina zomrela na rakovinu.


Mentálne dno...


Bohužiaľ, toto nie je ojedinelý prípad a netreba si zatvárať oči pred tým, že podobní primitívi sa vyskytujú aj na iných štadiónoch, Trnavu nevynímajúc. 


Svoje si už vypočuli po návrate do ligy na rôznych štadiónoch aj iní poprední slovenskí futbalisti. Rozprávať by vedeli Vittek, Karhan, tréner Weiss a ďalší. Niet väčšieho siláka ako za zábradlím na tribúne...


Martin Škrtel reagoval a v pondelok na Instagrame zverejnil meno a tvár muža, ktorý mu adresoval prízemné poznámky. Ide o Jaroslava Slamku, bývalého rozhodcu, ktorého v roku 2008 usvedčili z korupcie.

 

Týkalo sa to zápasov nižšej súťaže Bošany – Ludanice 1:3 a Borčice – Ludanice 0:0.


„Človek, ktorý svojou hlúposťou a primitivizmom prerazí absolútne dno, musí akceptovať to, že verejnosť uvidí jeho tvár. Nech aj jeho rodičia a známi uvidia to, čoho je schopný. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí mi vyjadrili podporu, tak z radov Spartaka ako aj Slovana. Ďakujem aj trénerovi Weissovi, že si ma zastal hneď na mieste incidentu,“ napísal na sociálnej sieti Škrtel.


Slamka sa snažil Škrtelovi s odstupom času ospravedlniť, čo trnavský stopér odmietol.

 

„Pokus o ospravedlnenie od dotyčného pána som odmietol, pretože s takými ľuďmi nechcem mať nič spoločné a úprimnosti jeho ospravedlnenia by som neveril ani slovo. To, čo vyslovil nemá so športom, rivalitou a vôbec so zdravým rozumom nič spoločného,“ uviedol Škrtel, ktorý dodal, že sa ospravedlňuje Slovanu za znehodnotenie stojana na dezinfekciu, ktorý od hnevu rozkopal a škodu je pripravený uhradiť.

 

 

V čom je problém mierovej výzvy?

Samostatnou kapitolou derby bolo, že za banner s nápisom Stop vojne, sa postavili pred duelom iba futbalisti Spartaka.

 

Slovanisti sa k iniciatíve Únie ligových klubov nepripojili. Rovnako sa zachoval klub z Dunajskej Stredy, kde transparent držali iba Žilinčania. Ostatné ligové tímy s tým problém nemali.

 

Pritom, samotný text bol iba výzvou k obnoveniu mieru, čo normálne zmýšľajúcim ľuďom nemôže prekážať. 

 

Hold, hráči o niektorých veciach v kluboch nerozhodujú, i keď aj tu je cesta ako sa vyjadriť, ak niekto chce.

 

Ukázala ju gruzínska dvojica slovanistov Kashia - Kankava, ktorá po zápase vyzliekla dresy a fotografiu v tričkách na podporu Ukrajiny zverejnila na Instagrame.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama