Ristovski sa odtrhol a zariadil Spartaku pohárový postup cez Košice

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.3.2022, 20.25, Ján Král

Andeli rozhodli v čase, keď už to vyzeralo, že duel dospeje do penaltového rozstrelu.

Ristovski sa odtrhol a zariadil Spartaku pohárový postup cez Košice

Trnavská gólová radosť v Košiciach. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Trnava si vybojoval postup do štvrťfinále Slovnaft Cup-u. V novej košickej futbalovej aréne zdolali domáci FC 2:1.

Už v prvej minúte mal šancu domáci Molvadgaard, no netrafil bránku. Trnavu mohol poslať v prvom polčase do vedenia Kozak, no nevyužil zaváhanie Vasiľa a na loptu, ktorú obranca Košíc podbehol zle zareagoval.

Po štvrťhodine mal gól na hlave Ristovski, lenže netrafil loptu a Azevedo z uhla trafil len do bočnej siete.

Spartak udrel v 50. minúte. Kozakov roh na päťke napálil nabiehajúci Škrtel do siete a Trnava viedla. Košice pridali, šance na vyrovnanie mali Cortes i Pačinda, no vyrovnať sa východniarom podarilo až v 75. minúte, keď sa v šestnástke presadil Vasiľ, prihral do ohňa a domáci  Molvadgaardom na trikrát dostali loptu do siete.

Rozhodnutie prišlo v 85. minúte. Bamidele poslal pas za obranu, Ristovski utiekol Moškovi a vybiehajúcemu Šemrincovi rutinérsky nasadil placírkou jasle.

Postup do ďalšieho kola si v utorok vybojovali aj bratislavský Slovan, Senica a Zlaté Moravce. V stredu sa hrajú ďalšie štyri stretnutia.