Trnavské volejbalistky povedali nie vojne a ohrozeniu ľudských životov

ŠPORT - Volejbal | 2.3.2022, 07.00, prispievatelia

Volejbalistky Hit UCM Trnava majú za sebou druhú časť Niké extraligy žien. V sobotu odohrali domáci zápas proti piatemu VKP Bratislava. V zápase sa bojovalo o každú loptu, aj keď výsledok  už nemohol ovplyvniť poradie družstiev v skupine 5. až 9., keď VKP skupinu vyhralo a Trnava skončila na 9. mieste.

Trnavské volejbalistky povedali nie vojne a ohrozeniu ľudských životov

V individuálnych štatistikách sa v doterajšej súťaži darilo univerzálnej hráčke Trnavy Ivane Povrazníkovej, ktorá získala zatiaľ 328 bodov a v tejto štatistike jej patrí tretie miesto.

Najbližšie k víťaznému setu mali v sobotu hráčky Trnavy pod vedením kapitánky Tatiany Grófovej v prvom sete, kedy prehrali rozdielom dvoch bodov.

V ostatných dvoch setoch Trnavčanky boli na dosah súperiek, ale v koncovkách pôsobili skúsenejšie hosťujúce hráčky a zaslúžene zvíťazili 3:0.

V zápase obe družstvá na začiatku prejavili solidaritu s obyvateľmi Ukrajiny ako aj jasné nie vojne spoločnou fotografiou a oficiálnym stanoviskom.

Vyjadrenie Hit Trnava zverejnil klub aj na svojom facebookovom profile:

„Všetci spoločne si prajeme, aby titulky novín zapĺňali informácie o výhrach a prehrách v športových stretnutiach a nie na bojiskách, aby sme čítali o stratách setov a nie ľudských životov, aby sme sa na (športové) boje tešili a nie skrývali sa vystrašení a v slzách do úkrytov.“ #spoluprotivojne

Do play-off Nike extraligy žien postúpilo družstvo Hit UCM Trnava z 8. miesta, keďže Projekt SVF mladých reprezentantiek v tretej časti nepostupuje. Súperom Trnavčaniek bude 18-násobný majster Slovenska Slávia EÚ Bratislava, ktorá zvíťazila v skupine 1. až 4.

Prvé kolo play-off sa hrá na dve víťazné stretnutia. Prvý zápas je naplánovaný na 5. marca o 16:00 v Bratislave a odveta v stredu 9. marca v Mestskej športovej hale v Trnave od 19:00.

Prípadný tretí duel by sa hral 12. marca. Zápasy sa uskutočnia pred divákmi v režime základ.

Ostatné dvojice play-off tvoria Volley project UKF Nitra – ŠVK Pezinok, VK Pirane Brusno – VKP Bratislava a VK Nové Mesto nad Váhom – VK Prešov. O majstrovi Slovenska sa rozhodne najneskôr začiatkom mája.

Hit UCM Trnava – VKP Bratislava 0:3 (-23, -19, -20)
Rozhodovali: Sarka a Gerboc.
Hit UCM: Sukovská 2, Grófová 6, Poláčková 6, Límová 3, Zámožíková 3, Slezáková 8, liberky Pagáčová a Magulová (Povrazníková 7, Tomčíková 1, Sadloňová 1, Červeňáková 1). Tréner: R. Filípek.
VKP: Smiešková 10, Kohútová 3, A. Vajdová 9, Boledovičová 10, Z. Písečná 10, Fartelová 2, liberky Mattová a M. Vajdová (Maťašová 3, Sahin 0, Snopková 1, Návratová 1). Tréner: J. Hančák.

Hráčka zápasu: Ema Smiešková (VKP Bratislava), Tatiana Grófová (Hit UCM Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dobre sme bránili v poli, horšie už to bolo s dohrávaním. Som rád, že sme bojovali, zopár lepších riešení by v istých momentoch nebolo na škodu.“

Tatiana Grófová, MVP zápasu, kapitánka Hit UCM: „Dnešný zápas bol z našej strany bojovný, no nestačilo to. Veľa nevynútených chýb, ale vyskúšali sme rôzne varianty a teraz je dôležité sústrediť sa na ďalšiu časť sezóny.“

Jaroslav Hančák, tréner VKP: „Nebol to náš najlepší výkon, ale ani najhorší. Takmer sme zaváhali  koncovke prvého setu, ale zvládli sme ho a zvyšok zápasu sme mali pod kontrolou. Teší ma víťazstvo bez straty setu. Teraz máme týždeň na to, aby sme sa pripravili do play-off na Brusno.“