Trnavské rybníky
reklama

Galbavý oceňuje, že do volieb vstupuje žena, protikandidátom navrhuje primárky

AKTUALITY - Voľby | 7.3.2022, 13.39, prispievatelia

Okrem terajšieho primátora Trnavy Petra Bročku už záujem o túto pozíciu deklarovali Marián Galbavý, Branislav Baroš a najnovšie aj Zuzana Bošnáková.

Galbavý oceňuje, že do volieb vstupuje žena, protikandidátom navrhuje primárky

Marián Galbavý. Foto: Ján Král

reklama

 

Jeden z kandidátov na primátora Trnavy Marián Galbavý oceňuje, že o tento post sa snaží aj žena. Odhodlanie nominantky Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Zuzany Bošnákovej uchádzať sa o rovnakú pozíciu ho podľa jeho slov posúva dopredu.

 

Protikandidátom terajšieho primátora Petra Bročku však ponúka, aby našli spoločnú reč a vytvorili vhodnú formu „primárok”, ktoré by zvýšili v Trnave šancu na zmenu. Informoval o tom v tlačovej správe.

 

„Som pripravený na základe týchto primárok odovzdať podporu najsilnejšiemu z nás. Nechajme čas ukázať, kto bude najsilnejším a najvhodnejším kandidátom,“ uviedol Galbavý v reakcii na rozhodnutie KDH o nominovaní Zuzany Bošnákovej.

Ružový park
reklama

 

Už skôr deklaroval, že v kampani sa nechce zameriavať na protikandidátov Petra Bročku. Bližšie informácie o tom, ako by primárky mali prebiehať, Galbavý neuviedol.

 

Advokát Marián Galbavý ohlásil svoj záujem kandidovať na pozíciu primátora Trnavy ešte v máji minulého roka.

 

O pár mesiacov neskôr oznámil rovnaký úmysel aj podnikateľ Branislav Baroš. Rada KDH v sobotu potvrdila kandidatúru Zuzany Bošnákovej na post primátorky krajského mesta.

 

Súčasný primátor Peter Bročka potvrdil, že v tohtoročných voľbách bude opäť kandidovať.

 

SITA, krj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama