Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Baroš chce dopravu v Trnave riešiť zmenami v MHD, zaviedol by aj linku do centra

AKTUALITY - Voľby | 10.3.2022, 12.38, prispievatelia

Barošov tím navrhuje zredukovanie počtu liniek mestskej dopravy, ale aj jej čiastočný návrat do úplného centra mesta.

Baroš chce dopravu v Trnave riešiť zmenami v MHD, zaviedol by aj linku do centra

Do tímu Branislava Baroša pribudol bývalý dlhoročný náčelník mestskej polície Igor Keleši (v strede), či niekdajší brankár Spartaka Matej Strapák (vpravo). Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Za najväčší problém Trnavy považujú obyvatelia mesta podľa kandidáta na primátora a lídra občianskeho združenia Trnava pre každého Branislava Baroša dopravu.

 

Vyplynulo to z prieskumu, ktorý si dalo združenie urobiť. Riešením by podľa neho mohli byť rázne zmeny vo fungovaní mestskej dopravy, ktorá by mala byť efektívnejšia, ekonomickejšia a ekologickejšia.


„Navrhujeme zredukovať súčasný počet autobusových liniek približne na polovicu. Komplex mestskej hromadnej dopravy v štýle „nastúp - vystúp“ bez zdržania zabezpečí prepravu z jednej strany mesta na druhú s maximálnym časom do 30 minút,“ povedal Branislav Baroš na stretnutí s novinármi.

Zemiansky dvor
reklama

 

Združenie otvorilo tému zavedenia hlavnej linky, ktorá by v pravidelných intervaloch krúžila okolo centrálnej mestskej zóny, na ňu by nadväzovali linky z jednotlivých mestských častí.

 

Od nájdenia vhodného modelu fungovania mestskej hromadnej dopravy si Baroš sľubuje zníženie počtu osobných áut, ktoré na frekventovaných trasách stoja v zápchach.


Združenie Trnava pre každého má tiež ambíciu čiastočne vrátiť mestskú dopravu do centra mesta, kde by mohli vzniknúť dve – tri autobusové zastávky.

 

Autobus by podľa architekta Róberta Suchého z tohto združenia mohol do historického centra zachádzať z Rybníkovej cez Hornopotočnú ulicu.


Branislav Baroš sa vyjadril aj k ohlásenej kandidatúre Zuzany Bošnákovej z KDH. Predpokladá, že do konca leta sa v Trnave vytvorí platforma, z ktorej vzíde len jeden kandidát, ktorý by bol alternatívou k terajšiemu primátorovi Petrovi Bročkovi.


Kandidatúru na post primátora Trnavy okrem Branislava Baroša ohlásil advokát Marián Galbavý, Zuzana Bošnáková a záujem zotrvať v kresle primátora potvrdil aj Peter Bročka.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama