Trnavské rybníky
reklama

Trnavská univerzita pozýva na prvý prezenčný Deň otvorených dverí po pandémii

AKTUALITY - Trnava | 14.3.2022, 07.00, reklamný článok

Po dvojročnej pandemickej odmlke Trnavská univerzita pozýva uchádzačov na Deň otvorených dverí. Uskutoční sa prezenčne už vo štvrtok 17. marca.

Trnavská univerzita pozýva na prvý prezenčný Deň otvorených dverí po pandémii

Trnavská univerzita. Foto: Barbora Likavská

 

Filozofická fakulta na Hornopotočnej 23 vo štvrtok 17. marca predstaví jednotlivé katedry pomocou zaujímavých popularizačných prednášok o umení, archeológii alebo filozofii.

 

Uchádzači sa môžu tešiť na témy o tajomstvách portrétov, politike ako divadle ilúzií či vplyve klimatických zmien na spoločnosť. Nebudú chýbať ani rady pre budúcich historikov, ako sa naučiť mať rád svoj počítač.

 

Katedra psychológie pripravila prednášku aj o nerozhodnosti: "Som nerozhodný. Alebo nie?" Fakulta bude tieto prednášky aj streamovať.
 

Rovnako sa otvára aj pedagogická fakulta na Priemyselnej ulici, ktorá prevedie budovou a ponukou štúdia každú celú hodinu 17.3. od 9.00 do 14.00 hod.

 

Okrem učiteľských predmetov je k dispozícii aj posunkový jazyk alebo vydavateľstvo a editorská prax, ale aj anglický jazyk, sociálna pedagogika či animácia výtvarného umenia.

 

Študentky Trnavskej univerzity. Foto: Barbora Likavská
 

 

Svoje brány otvára aj právnická fakulta na Kollárovej ulici, ktorá pripravila dva bloky o 10.00 hod. a o 13.00 hod. Uchádzačov privíta vedenie fakulty, zodpovie všetky otázky a tiež nebude chýbať interaktívna prehliadka priestorov.

 

Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave je centrom právnického vzdelávania a vedeckého výskumu s dôrazom na morálne princípy kresťanstva a základné demokratické zásady právneho štátu.
 

Pre záujemcov je k dispozícii stránka Uchádzač pre viac informácií.

 

 

Počet študentov TRUNI rastie

Trnavská univerzita v posledných šiestich rokoch má stabilný a vyrovnaný počet študentov. Priemerný počet študentov v rokoch 2016-2021 na Trnavskej univerzite bol 4 861 vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia.

 

V súčasnosti (najaktuálnejší údaj k 31.10.2021) na najstaršej trnavskej univerzite študuje 5 225 študentov, čo je najvyšší počet od roku 2016 a súčasne je to 7,5% viac oproti priemeru.

 

Študenti pred univerzitou. Foto: Barbora Likavská

 

 

V sledovanom období oproti najnižšiemu počtu študentov (rok 2018) sa Trnavská univerzita rozrástla o 667 poslucháčov viac (čo je viac ako o 14%).

 

„Sú to výborné výsledky, za ktorými stojí výnimočná kvalita vzdelávania, vedy a výskumu na Trnavskej univerzite, tvrdá a poctivá práca, no predovšetkým silné tradície akademického života v Trnave,“ uvádza univerzita na svojej webstránke.

 

„Sme historicky trvalo kvalitná univerzita, ktorej korene siahajú až do roku 1635. Trnavskú univerzitu sme obnovili pred tromi desaťročiami v roku 1992 – staviame na pevných humanitných základoch, vznikli sme ako prvá slobodná univerzita na Slovensku po páde komunizmu, nezávislí na akejkoľvek ideológii. Sme dieťaťom Novembra 1989.“

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama