Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Festival Rotenstein sa vráti na Červený kameň, chýbať nebude rytiersky turnaj

AKTUALITY - Región | 16.3.2022, 18.23, prispievatelia

Festival Rotenstein sa bude tento rok konať na svojom pôvodnom mieste - hrade Červený Kameň. Fanúšikovia histórie, rytierov a starých remesiel sa naň môžu tešiť už 28. a 29. mája 2022.

Festival Rotenstein sa vráti na Červený kameň, chýbať nebude rytiersky turnaj

Súčasťou festivalu bude rytiersky turnaj. Foto: Agentúra Hector

reklama

 

Agentúra Hector, ktorá má viac ako desaťročnú skúsenosť s organizovaním historických festivalov doma i v zahraničí, potvrdila, že Rytiersky festival Rotenstein sa vracia na miesto svojho vzniku.

 

Organizátori sa tento rok dohodli s novým vedením hradu Červený Kameň na opätovnom konaní festivalu na jeho pôvodnom mieste.

 

Festival Rotenstein bol do roku 2013 najväčším historickým festivalom na Slovensku. Organizátori zvládli zmenu miesta konania, ktorá nastala v roku 2017, a presunuli festival z hradu Červený Kameň na Vodný zámok Holíč.

Zemiansky dvor
reklama

 

V rokoch 2020 a 2021 sa však podujatie nekonalo, ako aj mnohé iné festivaly na Slovensku, pre pretrvávajúce protipandemické nariadenia.

 

„Sme veľmi vďační vedeniu Vodného zámku Holíč, mestu Holíč i obyvateľom mesta za to, ako nás v roku 2017 prijali. Vodný zámok je nádherné miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Po dvojročnej prestávke sa však obávame, že by sme kapacitne nedokázali zaplniť takú rozsiahlu plochu ako v časoch pred pandémiou,“ vysvetľuje Bystrík Holeček z Agentúry Hector.

 

„Tento rok  sa uvidíme na hrade Červený Kameň, ktorý je pôvodnou domovinou nášho festivalu,‟ pokračuje.

 

Festival Rotenstein sa bude konať počas víkendu 28. a 29. mája 2022 v príjemnej atmosfére hradu Červený Kameň od samotného vchodu do hradu až po lúky pred a pod jazdiarňou.

 

Foto: Agentúra Hector

 

 

Samozrejme nebudú chýbať veľkolepé rytierske turnaje na koňoch, sokoliarske vystúpenia, šerm, kaukliari a zabávači, ako aj stredoveká farma plná zvierat.

 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na ukážky starých remesiel, interaktívny program a predstavenia pre deti.

 

„Na festivale nájdete naše stredoveké vystúpenia s koňmi, ako napríklad rytiersky alebo lovecký turnaj, vystúpenie sokoliarov tentokrát na koňoch, ale aj interaktívne atrakcie. Nebudú chýbať aktivity so zvieratami alebo besedy pre fanúšikov histórie, ako aj mnohé iné zaujímavosti,“ hovorí Bystrík Holeček.

 

Pripravené budú aj detské atrakcie. Foto: Agentúra Hector

 

 

Pre dospelých návštevníkov budú súčasťou festivalu aj besedy s hosťami. „Venované budú výrobcom historických mečov alebo skutočnému rytierovi, ktorý porozpráva o tom, čo všetko obnáša povolanie rytiera,‟ dodáva Bystrík Holeček.

 

Predaj vstupeniek na festival je spustený prostredníctvom portálu Maxiticket.sk a bude prebiehať aj na mieste.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama