Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci pred pohárom nacvičovali penalty, už na tréningu boli pod tlakom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.3.2022, 11.22, Ján Král

Aktuálny ročník Slovnaft Cup-u je pre futbalistov trnavského Spartaka náročný. Po Beluši a Pate, ktoré boli takpovediac povinnou jazdou, hoci v žiadnom prípade nešlo o súperov, ktorí by zložili zbrane vopred, žreb neprial andelom ani v ďalších zápasoch. 

Spartakovci pred pohárom nacvičovali penalty, už na tréningu boli pod tlakom

Postupová radosť spartakovcov v Žiline. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Išlo síce "len" o druholigovú Podbrezovú a Košice, v prvom prípade však o lídra súťaže s konsolidovaným kádrom dosahujúcim ligové parametre a o kvalite Košíc, ktoré navyše otvárali štadión, sa netreba ani rozpisovať. 


Aby toho nebolo málo, vo štvrťfinále zviedol los dokopy Trnavu so Žilinou, navyše na umelej tráve pod Dubňom, kde sa andelom nezvykne veľmi dariť. A zabudnúť netreba ani na "geniálny" čas - v pracovný deň o 14:00.


Do Žiliny napokon vycestovalo podporiť svoj tím asi 50 fanúšikov Spartaka, ktorí dávali o sebe vedieť.

REDNOD
reklama

 

"Vážime si podporu priaznivcov, ktorí napriek zle zvolenému času zápasu prišli, aby povzbudili naše mužstvo. Zaslúžia si našu poklonu," povedal prezident Spartaka Peter Macho.


Priamo na tribúne žilinského štadióna mu gratuloval k postupu aj jeho predchodca Dušan Keketi starší.


Macho krátko po zápase prišiel do trnavskej kabíny, aby zablahoželal hráčom k postupu. Futbalisti situáciu šikovne využili a nadhodili funkcionárovi, že by sa žiadala odmena za postup...

 

Niečo sa upieklo priamo na mieste, futbalisti už vraj okrem iného vyberajú nový kávovar, ktorý bude v kabíne.

 

 

Procházka opäť s kapitánskou páskou

Na stretnutie s novinármi prišiel do mixzóny Roman Procházka. Trnavský stredopoliar, ktorý v predošlých dueloch zostal na lavičke, nastúpil s kapitánskou páskou.

 

V strede zálohy odohral celý zápas a napokon strelil rozhodujúci gól v penaltovom rozstrele. Loptu poslal podobne ako Bukata a Iván prudko a nechytateľne pod brvno.


"Nemali sme odporúčanie od trénerov, ako to kopať, rada bola iba, aby sme dali gól," usmial sa Procházka. "Pre brankára je to takto náročnejšie, ale na druhej strane, strelec má riziko, že prekopne," povedal úspešný exekútor.


"Sme veľmi šťastní, išli sme do Žiliny s cieľom postúpiť. Vedeli sme, že to bude náročné, víťazstvo chutí, možno po penaltách ešte viac," dodal.

 

 

 

Gašparík prekvapil zostavou

Tréner Spartaka Michal Gašparík neskrýval radosť z postupu. "Od prvej minúty sme hrali aktívne, snažili sme sa v úvode prvého polčasu zobrať držanie lopty, v ktorom je Žilina silná. Haprovala nám koncovka, inak však bol prvý polčas podľa našich plánov. Boli sme nebezpeční, aktívni, pressingom sme súperovi robili problém. V druhom polčase nás Žilina trochu zatlačila, ale najväčšiu šancu zápasu sme mali opäť my. Bamidele musí také príležitosti riešiť lepšie. Po postupe nám neprekáža, že sme góly v riadnom hracom čase nedali. Pripravovali sme sa aj na penalty a to nám vyšlo," hodnotil duel Gašparík.


"Vždy sú penalty aj o šťastí, dva dni sme sa však na túto možnosť chystali. Včera sme vymysleli na hráčov na tréningu, že sa dostali pod tlak pri ich kopaní. Videli sme na športtesteri, že tep im vyskakoval. Dostali sme tak hráčov pod psychický tlak, v akom boli aj dnes a dnes to zúročili. Chladnokrvne penalty premieňali. Náš brankár Takáč bol zároveň dokonale pripravený, vedeli sme, kam to hráči kopú a vždy to vystihol. Preto sme postúpili," pokračoval Gašparík.


Ako dostal hráčov pod tlak, špecifikovať nechcel. "Cez športtester sme videli, že hráčovi, ktorý má bežný tep okolo stovky, aj pri tréningovej penalte vystrelil na 150."

 


Gašparík prekvapil zostavou. Vzadu musel pri dlhšej absencii Kóšu a Škrtela predpokladane improvizovať, nečakalo sa však, že na lavičke zostave napr. Ristovski.


"Chceli sme to trochu okysličiť, oživiť, nechať hráčov odpočinúť, aby noví priniesli trochu elánu a energiu. Podarilo sa to, od prvej minúty to bolo cítiť. Prehodili sme krídla, hrotového útočníka, stopérov už si nenavyberáme, máme dvoch zdravých, po zranení Tummu vlastne už iba jedného... Mikovič sa zranil, ťahal ho priťahovač. Nastúpil Bolaji, išlo teda o vynútenú zmenu. Kazeem však hral výborne, hoci ho pribrzdila včasná žltá karta. Pritom hral najmä v prvom polčase proti najnebezpečnejšiemu futbalistovi Žiliny Kaprálikovi. Veľmi dobre si s ním poradil," vysvetľoval trnavský kouč.


K Bolajimu, ktorého chválil v zimnej príprave, no s výnimkou pohára zatiaľ do zápasov nenaskočil, ešte dodal: 


"Vieme, že Kazeem je budúcnosťou našej základnej zostavy. Niektoré veci, aj taktické, s ním ešte potrebujeme vyladiť. Posúvame sa však, je perspektívny."

 

 

Žreb v piatok

Spartakovci hrali všetky doterajšie zápasy pohárovej súťaže na pôde súpera. Semifinále už sa hrá na dva zápasy doma - vonku. Súpera spoznajú Trnavčania v piatok po 10:00.

 

Žreb im môže do cesty prihrať jedného z trojice Slovan Bratislava, FK Senica a AS Trenčín. Hrať sa bude 6. apríla, odvety o dva týždne neskôr.

 

Finále bude v nedeľu 8. mája, dejisko zatiaľ nie je určené.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama