Trnavské rybníky
reklama

Na šampionáte v Belehrade bude reprezentovať Slovensko aj atlét Slávie Henry

ŠPORT - Atletika | 17.3.2022, 17.22, prispievatelia

Piešťanec Franklin Henry, ktorý je členom trnavskej Slávie, sa dostal do nominácie, z ktorej vzíde finálne štvorčlenná štafeta.

Na šampionáte v Belehrade bude reprezentovať Slovensko aj atlét Slávie Henry

Adepti na štafetový beh. Uprostred Franklin Henry. Foto: Slovenský atletický zväz

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na halových majstrovstvách sveta v srbskom Belehrade bude Slovensko reprezentovať až deväť atlétov, čo je na tomto fóre najpočetnejšie zastúpenie v ére samostatnosti.

 

Šampionát bude od 18. do 20. marca hostiť srbský Belehrad, v ktorom o čo najlepšie výsledky zabojujú Ján Volko, Monika Weigertová, Viktória Forster a štafeta mužov na 4 x 400 m.

 

V jej šesťčlennej zostave (vrátane dvoch náhradníkov) figurujú Matej Baluch, Šimon Bujna, Patrik Dömötör, Miroslav Marček, Franklin Henry a Martin Kučera.

ŠUPA technika
reklama

 

"Takáto veľká výprava je pre nás veľkým zadosťučinením a zároveň pozitívna správa, že sa podarilo toľko atlétov pripraviť pre štart na majstrovstvách sveta. Teší nás, že k istému účastníkovi z minulého roka Jánovi Volkovi sa pridali aj ďalší, ktorí sa pokúšali kvalifikovať. Som rád, že sa podarilo vybojovať účasť aj mužskej štafete na 4 x 400 m. Je to motivačný prvok aj pre ostatných atlétov. Ak vidíme výkonnostný progres, snažíme sa dať atlétom priestor a šancu. Je dobré, že to využili vo väčšom rozsahu ako doteraz. Nie je to však len o počte atlétov, ale aj o ambíciách. Slovenská výprava ich ani tentoraz nemá menšie ako v minulosti,” povedal prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok, cituje ho oficiálny web zväzu.

 

Lídrom slovenskej výpravy je šprintér Ján Volko. "Je to fajn, cítim sa dobre. Myslím si, že všetko funguje, ako má. Necítim stres, nie som pod tlakom – na rozdiel od predošlých rokov, keď som patril do širšieho okruhu favoritov. Časy, ktoré som zabehol zatiaľ v tejto sezóne, ma neoprávňujú pomýšľať na nejaké popredné umiestenia. Preto sa teraz odo mňa nečaká medaila a ani nič podobné. Bez ohľadu na to sa však budem sa v Belehrade snažiť dosiahnuť čo najlepší výkon i umiestenie. Stať sa môže všeličo…" povedal pred odchodom do Belehradu podľa webu SAZ.

 

A aké ambície majú slovenský športovci v srbskej metropole? "Keby sa všetci traja šprintéri prebojovali do semifinále, bolo by to fantastické. Naša štafeta sa reálne pohybuje na úrovni okolo 11. miesta. Keby sa jej podarilo dostať sa do prvej desiatky, tak to by bolo super," zhrnul šéftréner SAZ Martin Pupiš.

 

Ján Volko sa v Belehrade predstaví na 60 m (sobota), rovnako aj v piatok Monika Weigertová a Viktória Forster, ktorú v sobotu čaká aj 60 m prek. V nedeľu o čo najlepšie umiestnenie zabojujú muži SR v štafeta na 4 x 400 m.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama