ŠPORT - Hokej | 18.3.2022, 13.06, Ján Král

Gladiátori veria, že ich príde povzbudiť do hľadiska trnavského zimného štadióna množstvo fanúšikov.

Skalica v sérii vedie, trnavskí hokejisti musia v sobotu zvíťaziť

Trnavský gól v Skalici strelil Antonov. Foto: Ján Král

Trnavskí hokejisti prehrávajú v play-off so Skalicou na zápasy 2:3. V sobotu 19. marca o 17:30 ich čaká domáci duel, v ktorom môžu sériu vyrovnať. Visí však nad nimi povinnosť vyhrať, inak by ďalej postúpila Skalica.

Hrá sa na štyri víťazné zápasy. V prípade, že by gladiátori doma uspeli, o postupujúcom by rozhodol siedmy vzájomný duel 21. marca.

V Skalici prišlo včera na hokej 1472 divákov. Domáci išli do vedenia v 6. minúte po góle Jašu, v 41. minúte vyrovnal v trnavskej presilovke Antonov.

Napokon sa však z víťazstva tešili domáci, ktorí boli aktívnejší, o čom vypovedá pomer striel 51:30. V riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 1:1, napokon museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Rozhodujúci premenil Džiošvili.

Opatrenia na hromadných podujatiach sú de facto zrušené, vstup na štadión je v sobotu pre všetkých bez obmedzení. Diváci majú iba povinnosť mať prekryté dýchacie cesty.