Trnavské rybníky
reklama

V Trnave dnes oslavuje takmer 1600 Jozefov, viac je v meste už len Petrov

RELAX - Trnavské pikošky | 19.3.2022, 08.09, prispievatelia

Dôvod na meninovú oslavu má aj trnavský župan Jozef Viskupič, na radnici je to so zastúpením mena Jozef výrazne slabšie.

V Trnave dnes oslavuje takmer 1600 Jozefov, viac je v meste už len Petrov

Aj trnavský župan má krstné meno Jozef. Foto: TTSK

reklama

 

V Trnave má dnes dôvod na meninovú oslavu 1595 chlapcov a mužov, ktorí majú v rodnom liste napísané meno Jozef. Z mužských mien je v Trnave častejšie už len meno Peter, tých tu žije 1900.

 

Zaujímavé je, že vo vedení Trnavy, kam rátame aj mestské zastupiteľstvo, nie je ani jeden Jozef. Zato Jurajovia sú v poslaneckom zbore až traja, aj keď nositeľov tohto mena je v Trnave 2,5 krát menej ako Jozefov...

 

A na mestskom úrade? V zozname zamestnancov sme našli len jediného Jozefa.

reklama

 

Na flek primátora kandidovali po roku 1989 doteraz štyria Jozefovia, ani jeden neuspel. K tejto funkcii sa najviac priblížil v roku 2010 Jozef Pobiecký, ktorý získal slušný počet - viac ako 4600 hlasov. Na víťazstvo to ale nestačilo.

 

Jozef Švenk a Jozef Hájiček v roku 1994, rovnako aj Jozef Klokner v roku 2014, mali na konci volebného dňa voličských hlasov výrazne menej.

 

Lepšie ako v Mestskom zastupiteľstve v Trnave sú zastúpení Jozefovia v parlamente Trnavského samosprávneho kraja. Okrem župana Jozefa Viskupiča dnes oslavuje aj vicežupan József Berényi a poslanci József Menyhárt a Jozef Hazlinger.

 

S kedysi úplne najbežnejším menom Jozef to v Trnave ide dolu vodou. Jozefov v meste rapídne ubúda. Momentálne sú vychytené tiež tradičné, ale predsa len iné mená, ako Jakub, Lukáš, Adam, Filip či Matej.

 

Jozefovia sa v posledných rokoch už v prvej desiatke najpoužívanejších mien v Trnave nevykytujú.

 

V každom prípade – Jozefovia, Jožovia, Jojovia, Dodovia - všetko najlepšie a na zdravie!

(jojo)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama