Futbal, 7. A: Košolná porazila Dechtice, Smolenice remizovali s Ružindolom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.3.2022, 13.37, Ján Král

Líder SWAN 7. ligy A z Ružindola v prvom kole iba remizoval na ihrisku zachraňujúcich sa Smoleníc 1:1. Domáci viedli gólom Vandáka, aspoň bod vystrieľal hosťom po zmene strán Synak.

Futbal, 7. A: Košolná porazila Dechtice, Smolenice remizovali s Ružindolom

V Košolnej po zápase oslávili víťazstvo. Foto: Vladimír Danišovič

Posledné Dolné Orešany získali bod s Modrankou, hoci mohli aj vyhrať. Trnavčania dvakrát doťahovali vedenie, aspoň remízu zachránil favoritovi stretnutia až v 89. minúte hrajúci tréner Modranky Rakický.

Zakopnutia svojich konkurentov v boji o postup využili Bohdanovce a Košolná. Druhé Bohdanovce stiahli stratu na Ružindol na štyri body po výhre 2:0 nad Hrnčiarovcami.

O víťazstve Košolnej nad Dechticami 1:0 rozhodol Martin Holekši, ktorý zabezpečil svojmu tímu tretie miesto a trojbodový náskok práve pred Dechticami.

Susedské derby medzi Bíňovcami a béčkom Bolerázu vybavili Danišovci – Jozef, Jaroslav a Marek.   Hostia získali tri body po výhre 3:0.

Trnavská Slávia remizovala s Dolnou Krupou. Zápas bol ako na hojdačke, prví viedli domáci, do prestávky hostia otočili, aby do 81. minúty Slávia znova strhla vedenie na svoju stranu. Situácia, keď inkasovala v poslednej minúte prvého polčasu sa však zopakovala aj v závere zápasu a Šnajder vyrovnal na konečných 3:3.

SWAN 7. liga A - 15. kolo

Bíňovce - Boleráz B 0:3 (0:0)
Góly: 59. Jozef Daniš, 67. Jaroslav Daniš, 75. Marek Daniš
BÍŇOVCE: Halaša – Tarkoš, Ryšavý, Královič, Kostolanský, Opálek, Čech, Rajnoha, Petrovič, I. Kostolanský, Hostin (Malovec, Strečanský, Ryšavý)
BOLERÁZ B: Vaško – Peter Daniš, Lopatka, Manca, Marek Daniš, Zajíček, Kormúth, Jozef Daniš, Jaroslav Daniš, Židek, Mikulka (Krajčovič, Dekan)

Smolenice – Ružindol 1:1 (1:0)
Góly: 27. P. Vandák – 61. Synak
SMOLENICE: Kvapil – Boledovič, Nídel, Klokner, Dubčák, Schwarz, P. Vandák, Študenc, Sýkora, Taranda, Krchnák (Kadlec, Rangelov, Haberl)
RUŽINDOL: Uhlár – V. Horváth, Kubíček, Backa, M. Turoň, Tomovič, Synak, Moravčík, Minarovič, Grígel, Ostrý (D. Turoň)

Košolná – Dechtice 1:0 (0:0)
Gól: 77. M. Holekší
KOŠOLNÁ: Tollarovič – Martinkovič, Bobok, Hudek, Chudják, P. Greguš, Unger, Čavara, Mesíček, Matlák, Madzík (Holekši, Danišovič, Furko)
DECHTICE: J. Srdoš – Krivánek, Holec, Prvý, Heltko, E. Srdoš, Danko, S. Jankovič, P. Jankovič, Marek Maška, Pavol Maška (Ondruška, Cmero, Novák, Ružička)

Dolné Orešany – Modranka 2:2 (1:1)
Góly: 9. Kulíšek, 59. Rabara (pen) – 20. Gumbír, 89. Rakický
DOL. OREŠANY: Kessl – Zelenák, Kondrček, Novák, Ostrovský, Bečka, Šaštinský, T. Štbiraný, Šimonovič, Rabara, Kulíšek (Nádaský, Lipovský, Tóth)
MODRANKA: Špernoga – Rakický, Baláž, Kúčeik, Pavle, Gumbír, Valko, Gergely, P. Zvolenský, Lančarič, Kohút (Mackura, Marek Gabriel)

Bohdanovce – Hrnčiarovce 2:0 (1:0)
Góly: 18. Sanny, 85. vlastný Kankara
BOHDANOVCE: Kopúnek – Faga, Doboš, Peško, Braniša, I. Palšovič, Sanny, Prochádzka, Brna, Szabó, Vyskoč (Brestovanský, Školek, Ďurek)
HRNČIAROVCE: Kobza – Sedlický, Palkovič, Lukačik, Kvetan, Hlinka, Kankara, Jedinák, Kriška, Vozár, Serbák (Banič, Paríšek)

Slávia Trnava - Dolná Krupá 3:3 (1:2)
Góly: 13. Ďurinský, 49. Miko, 81. Zelenay – 36. Peško (pen), 45. Slabý, 90. Šnajder
SLÁVIA: Lihán – Miko, Kopúnek, Rogovský, Vido, Jankech, Ďurinský, Zelenay, Gábor, Uhrík, Indrišek (Lukačovič, Halmo, Polešenský, Kobetič)
DOL. KRUPÁ: Vitek – Šnajder, Gažo, Kucman, N. Hrčka, D. Hrčka, Vyskoč, Horváth, Slabý, Hetteš, Peško, (Krajčovič)