Gladiátori statočne bojovali, napokon si v predĺžení vybojovala postup Skalica

ŠPORT - Hokej | 21.3.2022, 20.06, Ján Král

Trnavskí hokejisti dotiahli štvrťfinálovú sériu až do predĺženia siedmeho zápasu.

Gladiátori statočne bojovali, napokon si v predĺžení vybojovala postup Skalica

K oporám trnavského tímu patril počas celej sezóny Roman Kukumberg. Foto: Ján Král

Púť trnavských hokejistov aktuálnou sezónou druhej najvyššej súťaže sa skončila. V rozhodujúcom siedmom dueli štvrťfinále play-off prehrali v Skalici 2:3. Záhoráci tak idú ďalej, v sérii zvíťazili 4:3 na zápasy.

Trnavčanom sa podarilo v sobotu doma vyhrať 2:1 po predĺžení a vybojovali si siedmy duel. Do hľadiska skalického štadióna prišlo v pondelok 2159 divákov, medzi ktorými mala početnú podporu aj Trnava.

V prvej tretine gól nepadol, v druhej dvakrát skórovali domáci vďaka Janáčovi a v presilovke sa presadil Jarolín.

Záverečná časť hry patrila gladiátorom. Najskôr Kukumberg v presilovej hre znížil, aby Vuorijärvi v 52. minúte vyrovnal.

Strhujúca séria vygradovala predĺžením, v závere 61. minúty napokon rozhodol o triumfe domácich Dzhioshvili.

V základnej časti obsadili Trnavčania ôsme miesto, Skaličania boli druhí a môžu tak ďalej snívať sen o postupe. „Som neskutočne dojatá. V Skalici znie Trnava do teho! A na tím našich mužov som veľmi pyšná,“ napísala k duelu na sociálnej sieti prezidentka HK Trnava Adriana Hosťovecká.

HK iClinic Skalica – HK Gladiators Trnava 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)

séria 4:3, do semifinále postúpila Skalica

Góly: 22. Janáč, 32. Jarolín, 61. Dzhioshvili – 45. Kukumberg, 52. Vuorijärvi
Rozhodovali: Novák, Goga – Gegán, Orolin

strely: 49:32

vylúčení: 4:3, navyše Vidovič 5+DKZ za napadnutie

presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2159 divákov
SKALICA: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, R. Nemec – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Šišolák, Jarolín, Kuba
TRNAVA: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Poldruhák, Schmidt, Kliment, Hajda, Vuorijärvi – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Antonov – Ružek, Kupka, Šandor – Komloš, Adamčík, Mrava