Trnavské rybníky
reklama

V trnavskom golfovom areáli spustili novú sezónu

ŠPORT - Golf | 23.3.2022, 17.23, prispievatelia

Golfový areál je prístupný okrem členov golfového klubu aj širokej verejnosti denne od 9:00 do 19:00 a cez víkendy od 8:00 do 19:00.

V trnavskom golfovom areáli spustili novú sezónu

Ilustračné foto: Golf Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

V Kamennom mlyne pri Trnave v sobotu 19. marca odštartovali tohtoročnú golfovú sezónu. Prítomný bol aj Tomáš Šmiček mladší, ktorý je najlepším slovenským juniorským hráčom.

 

Golfové ihrisko je opäť otvorené ako pre členov golfového klubu, tak aj pre širokú verejnosť. Športovať sa v areáli bude až do novembra.

 

„Od marca až do neskorej jesene je náš areál Golf Trnava otvorený počas celého týždňa. Trénujú u nás všetky vekové skupiny hráčov, špeciálne sa však venujeme tréningom detí od piatich rokov,‟ hovorí Michal Novotný, prezident klubu Golf Trnava. 

ŠUPA technika
reklama

 

Snažia sa tu vychovať novú mladú generáciu na Slovensku, pre ktorú by bol golf zaujímavým športom. „Dosiahnuť takú veľkú zmenu vo vnímaní tohto športu u širokej verejnosti je náročná úloha. Myslím si, že nášmu klubu sa to však malými krokmi darí aj vďaka nadaným hráčom, akým je napríklad Tomáš Šmiček, ktorý má iba pätnásť rokov, no je druhým najúspešnejším slovenským reprezentantom na medzinárodnej úrovni. Tým prvým je, samozrejme, strieborný medailista z olympijských hier v Tokiu Rory Sabbatini,‟ dodáva Michal Novotný.

 

Tomáš Šmiček, ktorý je najlepším juniorským hráčom na Slovensku, trénuje na golfovom ihrisku v Trnave od svojich piatich rokov.

 

„Keď som mal asi sedem rokov, uvedomil som si, že sa môžem tomuto športu venovať vrcholovo a že by som možno mohol aj niečo dosiahnuť. Začal som trénovať viac ako dvakrát do týždňa, čo je štandardná intenzita tréningov v takomto veku. No nájdu sa tu aj deti, ktoré prídu raz za týždeň, iba pre radosť,“ hovorí Tomáš Šmiček, ktorý sa minulý rok umiestnil na treťom mieste na súťaži The Amundi Evian Juniors Cup 2021 vo Francúzku, ktorá je považovaná za majstrovstvá Európy v golfe do 14 rokov.

 

„Golf je veľmi príjemný šport, veľa času trávim vonku na vzduchu, cibrím svoju fyzičku ale aj psychiku,“ dodáva Tomáš Šmiček. 

 

Celý areál Golf Trnava poskytuje priestor pre nácvik krátkej aj dlhej hry. Súčasťou odpaliska sú aj kryté kóje pre možnosť tréningu za nepriaznivého počasia.

 

Je prístupný okrem členov golfového klubu aj širokej verejnosti, vrátane tréningu pod dohľadom profesionálnych trénerov a to denne od 9:00 do 19:00 a cez víkendy od 8:00 do 19:00.

 

„Deti od piatich rokov môžu na ihrisku tráviť čas na vzduchu, ale učia sa tu aj trpezlivosti, sústredeniu, strategickému premýšľaniu nad hrou, úcte a slušnému správaniu k ostatným, pretože ide o veľmi gentlemanský šport. Predovšetkým je to ale príjemná fyzická aktivita, ktorú môže každý vykonávať až do vysokého veku,“ vysvetľuje Michal Novotný, ktorý Tomáša Šmička vidí ako ambasádora tohto športu pre mladých ľudí a verí, že aj vďaka jeho úspechom zmenia svoj postoj ku golfu.

 

Tomáš Šmiček sa stal v minulom roku aj medzinárodným juniorským majstrom Slovenska v kategórii U16. Vo svojej kariére sa chce dostať do PGA Tour, čo je najvyššia úroveň súťaží vo svete a vo svojej kariére má jasno. 

 

„Premýšľal som, že by som mohol byť trénerom, ale najradšej by som hral golf čo najdlhšie. Veľa mojich kamarátov nevníma golf ako skutočný šport, rád by som im dokázal, že to tak nie je. Golf vnímam rovnako ako hokej či futbal, trénujem intenzívne šesťkrát do týždňa,“ dodáva.
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama