Trnavské rybníky
reklama

Top 3 nie až tak vzdialené cesty pre nezabudnuteľný výlet na motorke

RELAX - Tipy na výlet | 24.3.2022, 10.49, reklamný článok

Už pri prvých náznakoch jarného počasia celkom určite zaplesali srdcia všetkých motorkárov, ktorý sa už nevedia dočkať, kedy vytiahnú svoje motorky a budú môcť vyraziť na kratšie, či dlhšie moto výlety. Ak sa nebránite aj výletom za hranicami Slovenska na viac dní a chcete si užiť jazdu na cestách, ktoré sú ako stvorené pre zážitkovú jazdu na motorke, prinášame vám niekoľko tipov.

Top 3 nie až tak vzdialené cesty pre nezabudnuteľný výlet na motorke

Ilustračné foto: Gabriel Ante / Shutterstock.com


Krásy čiernohorského národného parku

Aj keď pôjde o zahraničné cesty, na ktorých využijete znalosti nadobudnuté na nedávnom kurze angličtiny (ktorou sa dohovoríte takmer všade), nebudeme hovoriť o vzdialených krajoch.

 

Všetky spomenuté cesty sú od hraníc Slovenska vzdialené maximálne 1 000 km.

 

Začneme najkrajšou cestou v Čiernej hore a jednou z najkrajších v spomínanej vzdialenosti od Slovenska. Ide o cestu cez národný park Durmitor.

 

Úzka cesta, na ktorej je však naozaj kvalitný asfalt, začína prudkým stúpaním a následne pokračuje krížom cez spomínaný národný park.

 

Počas jazdy vás čaká nespočetné množstvo unikátnych výhľadov, kvôli ktorým sa oplatí pravidelne zastavovať.

 

 

Vyrazíte na západ alebo na východ?

V jednej z najobľúbenejších letných destinácii Slovákov, v Taliansku, nevyužijete len plavky, ale aj kvalitné moto oblečenie (a samozrejme motorku).

 

Na hranici Talianska a Švajčiarska sa totižto nachádza legendárne Passo dello Stevio. Je to druhá najvyššie položená cesta v Európe (2 758 metrov nad morom) a môžete si na nej vychutnať 60 ostrých zákrut a množstvo úzkych tunelov.

 

Pre množstvo motorkárov je najkrajšou cestou v relatívnej blízkosti so Slovenskom rumunská Transalpina. Prechody cez lesy sa striedajú s úsekmi s krásnymi výhľadmi a k tomu pridajte neustále stúpania a klesania.

 

A tak, ako je táto cesta krásna, je aj bezpečná. Čaká vás tu široká vozovka s prehľadnými zákrutami.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama