Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ristovski zažil silnú noc v Palerme, Trnava sa chystá na derby

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.3.2022, 11.21, Ján Král

Hoci je v slovenskej futbalovej lige tento týždeň reprezentačná prestávka, pre mnohých futbalistov trnavského Spartaka ide o týždeň, na aký len tak nezabudnú.

Ristovski zažil silnú noc v Palerme, Trnava sa chystá na derby

Milan Ristovski. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Severomacedónsky útočník trnavského Spartaka Milan Ristovski nastúpil vo štvrtok za svoju vlasť v baráži o postup na majstrovstvá sveta proti Taliansku.

 

Jeho tímu sa podaril husársky kúsok, keď na štadióne v Palerme vyradili favorizovaných úradujúcich majstrov Európy po výsledku 1:0.

 

O výsledku rozhodol v samom závere riadneho hracieho času Aleksandar Trajkovski.

REDNOD
reklama


Ristovski hral v základnej zostave, v 71. minúte prepustil miesto na ihrisku Miovskemu, ktorý napokon nahral na rozhodujúci gól.


Severomacedóncov teraz čaká súboj s Portugalskom, ak zvládnu aj ten, kvalifikujú sa na tohtoročný šampionát v Katare, ktorý bude netradične v závere roka.

 

Severomacedónsku radosť v Palerme zdieľal Ristovski aj na svojom instagramovom konte. Foto: instagram.com/mristovski_7

 


Úspechy v predošlých dňoch žala aj slovenská časť trnavského mužstva. Trénera Michala Gašparíka vyhlásili za druhého najlepšieho slovenského trénera za uplynulý rok.

 

Len o tri hlasy dostal od futbalových odborníkov a novinárov tréner Slovana Vladimír Weiss. Tretí skončil exžilinský kouč Pavol Staňo.


Spartakovci sa na "medailových" pozíciách umiestnili aj v ďalších anketách. V kategórii Najlepší hráč Fortuna ligy bol stopér Martin Škrtel tretí za Vladimírom Weissom mladším (Slovan) a Andrásom Schäferom (Dunajská Streda, teraz Union Berlín).


V ankete Futbalista roka obsadil Škrtel osemnástu pozíciu (víťazom bol Milan Škriniar z Interu Miláno). 


Pocta sa ušla aj Sebastianovi Kóšovi. Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho hráča do 21 rokov získal Tomáš Suslov z Groningenu, trnavský stopér skončil tretí za Trenčanom Jakubom Kadákom.


Súčasťou galavečera spojeného s odovzdávaním ocenení bolo aj uvedenie ďalších legendárnych futbalistov do Siene slávy slovenského futbalu.

 

In memoriam sa stal členom prestížnej spoločnosti niekdajší popredný trnavský brankár Imrich Stacho. Cenu prevzal jeho syn Roman. "Chcem poďakovať, že sa ani po rokoch nezabúda na tých, ktorí písali dejiny česko-slovenského futbalu," povedal.


Okrem neho za rok 2022 pribudli medzi nezabudnuteľných aj Ján Švehlík, Ferdinand Daučík, Ján Kozák a Jozef Barmoš.

 

Na derby môžu ísť deti zadarmo

Fortuna liga bude opäť pokračovať cez prvý aprílový víkend. Trnava privíta v nedeľu 3.4. o 17:00 na svojom štadióne odvekého rivala Slovan Bratislava.

 

Červeno-čierni už spustili online predaj vstupeniek. K dispozícii je plná kapacita štadióna, po rozhodnutí disciplinárnej komisie však na zápas nemôžu prísť fanúšikovia belasých. Vstupenky sa predávajú na meno.


Spartak sa rozhodol, že deťom do 14 rokov umožní vstup na zápas bezplatne.


"Vzhľadom na to, že štadión môže byť zaplnený bez obmedzenia, opäť ponúkame na tento zápas možnosť voľného vstupu pre organizované skupiny detí do 14 rokov zo škôl alebo športových klubov alebo samostatné deti v sprievode mamičky (voľný vstup bude mať dieťa do 14 rokov aj mamička). Záujemcovia sa musia prihlásiť vopred mailom (najneskôr do 31. marca) na adrese office@fcspartaktrnava.com. Po prihlásení sa dostanú obratom inštrukcie a budú mať voľný vstup na štadión," uvádza vo vyhlásení trnavský klub.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama