Trnavské rybníky
reklama

Ako kombinovať bytový textil? Toto sú naše tipy!

SERVIS - Dom a záhrada | 26.3.2022, 10.23, reklamný článok

Tak ako pri obliekaní, aj pri kombinovaní bytového textilu v interiéri by ste si mali dávať pozor. Všetko má svoje hranice, a to platí aj v tomto prípade. Kombinovanie bytového textilu sa síce môže zdať jednoduché, no nemusíte to vždy robiť správne.

Ako kombinovať bytový textil? Toto sú naše tipy!

Ilustračné foto: New Africa / Shutterstock.com


Záclony, žalúzie, obliečky, rolety či vankúše. To všetko a ešte oveľa viac patrí do skupiny bytového textilu. Vedeli ste o tom, že všetky tieto produkty by ste mali kupovať tak, aby spolu istým spôsobom ladili?

 

V opačnom prípade by sa mohlo zdať, že bytový textil vo vašej domácnosti bude príliš prekombinovaný.

 

Predtým, ako vám prezradíme tipy na správne kombinovanie týchto produktov, vám odporúčame sortiment tohto typu hľadať cez obľúbený vyhľadávač Biano.

 

Nájdete tam širokú ponuku bytového textilu z rôznych obchodných reťazcov. Filtrovať si môžete výšku ceny, farbu či použitý materiál.

 

Portál Biano je skutočne skvelý nástroj na vyhľadanie bytových doplnkov za tie najlepšie ceny.

 


Dôležité sú farby

V prvom rade by ste sa mali zamerať na samotnú kombináciu farieb. Práve to vám udrie do očí ako prvé, keď prídete domov. Farby sú veľmi dôležité najmä z toho hľadiska, že dokážu navodiť pocit tepla, chladu, šťastia či aj smútku.

 

Ak by ste si zvolili kombináciu viacerých  farieb, ktoré jednoducho nebudú k sebe ladiť, váš interiér by mohol pôsobiť chaoticky. Naopak, ak viete, ako vybrať bytový textil, domácnosť bude pôsobiť komfortne a zároveň aj čisto.

 


Postup výberu farieb

Najskôr by ste sa mali zamerať na farbu steny a podlahy. Od toho sa odvíja aj farba doplnkov a nábytku vo vašom byte. V tomto prípade by ste sa mali rozhodnúť medzi teplými alebo studenými farbami.

 

Tie teplé prinášajú pocit tepla a komfortu. Naopak, chladné farby vám rozšíria priestor a zlepšia celkové sústredenie. 


Praktický tip: Odporúčame vám zvoliť si farbu, ktorá je nadčasová a jednoducho nikdy nevyjde z módy. Medzi farby tohto typu patrí napríklad klasická biela, sivá, poprípade jemná telová. Ide o farby, s ktorými sa všetko ľahšie kombinuje.
 

Ilustračné foto: Interior Design / Shutterstock.com

 

 

Kombinovanie sa odvíja od miestnosti

Čo sa týka jednotlivých miestností, existujú odporúčania, aké farby bytového textilu by v nich mali prevládať. Vedeli ste napríklad o tom, že v spálni trávi človek približne polovicu svojho života?

 

Práve to je dôvod, prečo by ste sa mali vyvarovať príliš agresívnym farbám, ktoré by vo vás vzbudzovali hnev alebo neistotu.

 

Vsaďte na jednoduchosť a utlmujúce farby. Tie vám privodia pokoj a relax, pričom dokážu aj zlepšiť kvalitu spánku. 


Okrem iného, aj pre všetky ostatné miestnosti sa odporúča zvoliť jemné motívy a farby. Avšak, to všetko záleží aj od vášho štýlu a osobných preferencií.

 

Neodporúča sa kombinovať viaceré vzory bytového textilu, pretože by potom miestnosť mohla vyzerať príliš prekombinovaná. A to by sa vám rozhodne nepáčilo.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama