Futbal, 7. A: Ružindol zvyšuje svoj náskok, Košolná vyhrala v Modranke

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 27.3.2022, 19.40, prispievatelia

Ružindol zvýšil svoj náskok na čele tabuľky, keď si podľa očakávania bez väčších problémov poradil s Bíňovcami, aj keď tie dokázali v prvom polčase držať lichotivý výsledok.

Futbal, 7. A: Ružindol zvyšuje svoj náskok, Košolná vyhrala v Modranke

V 70. minúte sa za stavu 1:1 vyhol ofsajdovej pasci Modranky útočník Košolnej Roman Hudek, jeho únik však po výbornom zákroku brankára Michala Špernogu gólom neskončil. Hosťujúci futbalista však bol napokon hrdinom svojho tímu, keď o pár minút neskôr už ďalší útok zakončil placírkou pozemi k bližšej žrdi a poslal svoj tím do vedenia. Foto: Ján Král

Po týždni opäť naplno bodovala Košolná, ktorá sa po víťazstve v Modranke vyšplhala na druhú priečku tabuľky. Domáci mali síce prevahu a držali loptu na svojich kopačkách, hostia však udierali z brejkových situácií.

Dechtice nebodovali a ani neskórovali už v druhom zápase za sebou. Najnovšie podľahli trnavskej Slávii, o oba góly hostí sa postaral Indrišek.

Bohdanovce zaznamenali len tretiu prehru v lige, postaralo so o ňu bolerázske béčko.

V zápase mužstiev z dna tabuľky si body z Hrnčiaroviec odviezli Dolné Orešany. Strelec otváracieho gólu zápasu Kulíšek musel opustiť ihrisko v 72. minúte, keď po jeho súboji o loptu rozhodca vytiahol červenú kartu.

Aj v ďalšom zápase sa streli mužstvá zo spodných priečok tabuľky, Dolná Krupá si vďaka trom gólom v prvom polčase presvedčivo poradila so súperom spod Smolenického zámku.

SWAN 7. liga A - 16. kolo

Boleráz B – Bohdanovce 2:0 (1:0)
Góly: 17. Marek Daniš, 77. Ibinayin
BOLERÁZ B: Vaško – Peter Daniš, Lopatka, Marek Daniš, Zajíček, Kormúth, Jozef Daniš, Jaroslav Daniš, Židek, Vavro, Ibinayin (Martin Daniš, Puschenreiter)
BOHDANOVCE: Kopúnek – Faga, Peško, Braniša, Palšovič, Prochádzka, Brna, Szabó, Vyskoč Brestovanský, Chudý (Janec)

Dechtice – Slávia Trnava 0:2 (0:1)
Góly: 13. a 66. Indríšek
DECHTICE: Srdoš – Krivánek, Holec, Prvý, Srdoš, Cmero, S. Jankovič, P. Jankovič, M. Maška, P. Maška, Komadel (M. Prvý, Danko, Ondruška, Novák, Heltko)
SLÁVIA: Hrebíček – Miko, Vido, Polešenský, Ďurinský, Záhora, Laurinec, Zelenay, Uhrík, Gábor, Indríšek (Mrva, Halmo)

Dolná Krupá – Smolenice 4:1 (3:1)
Góly: 8. Slabý, 12. D. Hrčka, 44. Vyskoč, 77. Peško – 44. Zvolenský (pen)
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Šnajder, R. Gažo, Kucman, N. Hrčka, Hetteš, Peško, D. Hrčka, Selnekovič, Vyskoč, Slabý (Garažia, M. Gažo, Krajčovič, Horváth)
SMOLENICE: Ondruš – Boledovič, Zvolenský, Škrabák, Dubčák, Klokner, Vandák, Študenc, Taranda, Krchnák, Rangelov (Štibraný, Kocmál, Lukačovič, Hovorka, Petráš)

Modranka – Košolná 1:3 (1:1)
Góly: 36. Rakický – 39. a 80. Hudek, 90. Furko
MODRANKA: Špernoga – Rakický, Baláž, Pavle, Gumbír, Valko, Gergely, Zvolenský, Kohút, Gabriel, Sekera (Lančarič, Moncman, Šaštinský)
KOŠOLNÁ: Tollarovič – Martinkovič, Bobok, Hudek, Danišovič, Homoľa, Greguš, Čavara, Mesíček, Matlák, Madzík (Danišovič, Furko, Holekši, Matovič)

Hrnčiarovce nad Parnou – Dolné Orešany 2:3 (0:2)
Góly: 48. Kvetan, 51. Holovič – 5. Kulíšek, 37. a 53. Zelenák
ČK: 72. Kulíšek (D. Orešany)
HRNČIAROVCE: Šutta – Banič, Sedlický, Palkovič, Lukáčik, Kralovič, Kvetan, Hlinka, Kankara, Holovič, Skýpala (Kredatus, Kobza, Brimus)
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Zelenák, Hronský, Novák, Ostrovský, Šimonovič, Šaštinský, Kamenický, Rabara, Kulíšek (Brečka, Štibraný, Tóth)

Ružindol – Bíňovce 5:1 (1:1)
Góly: 41. D. Turoň, 57. Backa, 61. Tomašovič, 80. a 85. Moravčík – 8. I. Kostolanský
RUŽINDOL: Uhlár – M. Turoň, D. Turoň, Karády, Synak, Tomašovič, Minarovič, Grígel, Ostrý, Backa, Tomovič (Drmola, Horváth, Moravčík)
BÍŇOVCE: Klementovič – Královič, M. Ryšavý, M. Kostolanský, Mihálik, M. Tarkoš, Čech, Rajnoha, Hostin, Petrovič, I. Kostolanský (J. Ryšavý, J. Tarkoš, Malovec, Strečanský)