Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pred derby chystajú bezpečnostné opatrenia, v uliciach bude viac policajtov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.4.2022, 11.03, Ján Král

Fanúšikovia Slovana majú zákaz zúčastniť sa na nedeľnom zápase Spartak - Slovan.

Pred derby chystajú bezpečnostné opatrenia, v uliciach bude viac policajtov

Štadión už môže byť kapacitne zaplnený do posledného miesta, uvoľnené epidemické opatrenia to umožňujú. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

V nedeľu bude v uliciach Trnavy viac policajtov ako obvykle. Opatrenia, ku ktorým pristúpila polícia, súvisia s futbalovým derby medzi Spartakom a Slovanom. 


Duel tentoraz nie je vyhlásený za rizikový, keďže z rozhodnutia disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu na zápasy týchto súperov do konca aktuálnej sezóny nemôžu cestovať fanúšikovia hostí.

 

Po zvážení všetkých rizík však rozhodol veliteľ bezpečnostných opatrení napriek tomu o nasadení viacerých zložiek.

REDNOD
reklama


Zápas sa začína o 17:00, opatrenia naplánovali dve hodiny pred výkopom stretnutia.


„V uliciach Trnavy bude zvýšený počet policajtov všetkých služieb, ktorí budú dohliadať na verejný poriadok ako aj na dopravu v meste. Pripravení zasiahnuť tak budú aj  policajti poriadkovej jednotky, zásahová jednotka PPÚ, ale aj policajní kynológovia so služobnými psami. Do opatrení sme nasadili  aj niekoľko policajtov antikonfliktného tímu a policajných operatívcov,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.


Polícia zatiaľ neplánuje uzatvárať ulice pri štadióne. „Ak si to situácia bude vyžadovať, pôjde o krátkodobé obmedzenie, nevyhnutné na riešenie vzniknutej situácie.“


Vzhľadom na kapacitné možnosti parkovacích miest v okolí štadióna žiadajú návštevníkov podujatia, aby sa presúvali podľa možností bez využitia svojich vozidiel.


„Ostatných vodičov žiadame o trpezlivosť, vzájomnú ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície. Aj keď by to mala byť pre vodičov samozrejmosť, vodičom pripomíname, že riadenie premávky policajtom v križovatke je nadriadené dopravnému značeniu aj fungujúcim semaforom,“ uzatvára polícia.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama