Trnavské rybníky
reklama

Jubilejný Prengo Cup bude na Lokomotíve aj na pešej zóne Trnavy

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.4.2022, 09.09, prispievatelia

V centre si zahrajú štyri tímy, ktoré sa prebojujú do semifinále, ale aj mládežníci a seniori nad 60 rokov.

Jubilejný Prengo Cup bude na Lokomotíve aj na pešej zóne Trnavy

Dejiskom Prengo Cup-u budú po minuloročnej dobrej skúsenosti opäť ihriská na Lokomotíve. Foto: Prengo Cup

Púpavy pri aleji
reklama

 

Aj toto leto sa v Trnave uskutoční najväčší slovenský turnaj v malom futbale – Prengo Cup. A keďže pôjde o jubilejný desiaty ročník, pripravili organizátori aj viacero noviniek, ktoré turnaj ešte zatraktívnia.

 

Tou najväčšou bude, že záverečné zápasy o trofeje v mužskej aj ženskej kategórii sa uskutočnia priamo v centre mesta pred radnicou.

 

„Už dlhšie sme premýšľali ako by sme turnaj ešte viac priblížili obyvateľom mesta a zúčastneným hráčom z celého Slovenska a zahraničia zasa predstavili Trnavu. Rozhodli sme sa teda, že presťahujeme ihrisko pred radnicu a semifinálové a finálové zápasy sa odohrajú priamo v meste,“ uviedol riaditeľ turnaja Martin Michalík.

ŠUPA technika
reklama


Turnaj sa teda uskutoční tradičným systémom - najskôr v skupinách a potom play-off na ihriskách trnavskej Lokomotívy, kde sa ukončí štvrťfinálovými zápasmi. Vyvrcholenie bude na pešej zóne. Celý turnaj sa odohrá 25. júna.


Samozrejmosťou je bohaté občerstvenie a obľúbené súťaže zručnosti ako napríklad penaltový kráľ, do ktorých sa môžu prihlásiť aj záujemcovia mimo zúčastnených družstiev. 


Najlepšie štyri mužstvá v ženskej aj v mužskej kategórii sa potom po prestávke presťahujú do centra, kde budú vo večerných hodinách bojovať o trofeje aj s početnou diváckou kulisou.


„Ihrisko v meste bude kvôli priestoru o čosi menšie, ale bude aj s umelým osvetlením, mantinelmi a tribúnkou pre divákov. Keďže postavené ho budeme mať už vo štvrtok 23. júna, turnaj rozšírime aj pre ďalšie kategórie. Vo štvrtok sa na ihrisku v meste uskutoční turnaj základných škôl, v piatok je na programe súperenie stredných škôl a večer zápasy hráčov nad 60 rokov, v sobotu hlavný program a v nedeľu si ho ešte vyskúšajú mladší žiaci,“ pokračuje Martin Michalík. 

 

Sprievodným podujatím turnaja bude súťaž v kopaní jedenástok. Foto: Prengo Cup

 


To nie je zďaleka všetko. V druhej polovici júna sa na Slovensku začnú majstrovstvá Európy futbalistov do 19 rokov, a keďže v Trnave bude hrať svoje zápasy slovenská reprezentácia a bude tu aj finálové vyvrcholenie, Prengo Cup bude oficiálnym sprievodným podujatím celého šampionátu.


Prihlásiť sa bude dať TU od apríla do 15. mája, resp. do naplnenia kapacity turnaja, v hlavnej kategórii bude účinkovať 48 mužských a 12 ženských družstiev.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama