Trnavské rybníky
reklama

V Hlohovci spravili parkovisko pri železnici, v Šulekove klientské centrum

AKTUALITY - Hlohovec | 5.4.2022, 10.24, prispievatelia

Ide o reakciu na predčasné odstavenie akejkoľvek dopravy z mosta v Hlohovci.

V Hlohovci spravili parkovisko pri železnici, v Šulekove klientské centrum

Nové dočasné parkovisko pri železničnej stanici v Hlohovci. Foto: facebooková stránka Primátora Kollára

reklama

 

Mesto Hlohovec spustilo prevádzku dočasného parkoviska pri železničnej stanici s kapacitou 110 miest. Radnica tak zareagovala na nečakané uzavretie cestného mosta cez Váh, dôsledkom ktorého je intenzívnejšie využívanie železničnej dopravy.

 

Pozemok na dočasné parkovisko prenajali samospráve Železnice Slovenskej republiky. Ako informovala radnica, parkovisko bude vybavené webkamerou, ktorá od druhej polovice týždňa poskytne vodičom informácie o jeho zaplnenosti.

 

Mesto Hlohovec zároveň posilnilo služby pre obyvateľov v mestskej časti Šulekovo, ktorá sa nachádza za mostom na druhej strane Váhu.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

V Šulekove funguje vysunuté pracovisko klientského centra mestského úradu.

 

Obyvatelia v kancelárii na Šulekovej ulici môžu zaplatiť miestne dane, poplatky a úhrady za opatrovateľskú službu, vybavia si tam rybárske lístky, dostanú vrecká na psie exkrementy, ale odovzdať tam môžu aj písomnosti určené pre mestský úrad.

 

Radnica v tejto súvislosti informovala, že vysunuté pracovisko klientského centra v tejto mestskej časti zostane zachované aj po oprave mosta.

 

Most na ceste II/513 cez rieku Váh v Hlohovci nečakane uzatvorili pre havarijný stav 30. marca nielen pre autá, ale aj pre chodcov a cyklistov.

 

Pôvodne bola uzávierka dopravy plánovaná na pol roka od 20. apríla, k tomuto termínu boli pripravované aj záchytné parkoviská na oboch stranách Váhu či vyznačenie obchádzkových trás cez Piešťany a cez Sereď.

 

Zistený havarijný stav mosta a jeho náhle uzavretie pre autá, cyklistov aj chodcov tieto práce urýchlilo.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama