Trnavské rybníky
reklama

Polícia varuje pred prechádzaním po železničnej trati v Hlohovci

AKTUALITY - Hlohovec | 5.4.2022, 17.28, prispievatelia

Medzi Hlohovcom a Leopoldovom chodia častejšie osobné vlaky, hrozbou pre nedisciplinovaných chodcov však môžu byť aj nákladné vlaky.

Polícia varuje pred prechádzaním po železničnej trati v Hlohovci

Lávka na železničnom moste nie je ideálnou, ale momentálne pre chodcov jedinou možnosťou ako sa dostať na druhú stranu Váhu. FOTO: PZ SR

reklama

 

Polícia vyzýva ľudí, ktorí po uzatvorení cestného mosta v Hlohoveci využívajú lávku na železničnom moste, aby rešpektovali zásady jej používania. Zároveň polícia dôrazne pripomína, že na druhú stranu Váhu nie je možné prechádzať po železničnej trati.

 

 „Vstup do koľajiska je zo zákona zakázaný. Okrem toho bol z dôvodu riešenia a uľahčenia situácie obyvateľom upravený grafikon osobnej vlakovej dopravy. Hoci si niektorí odsledovali časové presuny osobných vlakov, upozorňujeme, že pravidelné spoje sa nevzťahujú na nákladnú prepravu,“ upozorňuje Linkešová.

 

Nákladné vlaky sa presúvajú cez daný úsek podľa potreby, bez vopred vymedzeného časového údaju, čo môže spôsobiť vážne problémy.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Čo sa týka samotnej lávky, situáciu na nej komplikujú ľudia, ktorí sa snažia prechádzať po nej na bicykli.

 

„Hoci to zákon neupravuje, cyklista na bicykli môže ohroziť zbytočne ostatných chodcov a spomaliť prechod cez lávku. Žiadame ľudí, aby boli voči sebe ohľaduplní a trpezliví,“ povedala hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová.

 

Polícia aj naďalej zostáva nápomocná vodičom. Najmä v pondelok ráno zaznamenala rozsiahle kolóny od obce Ratnovce smerom na mesto Piešťany.

 

Policajné hliadky fyzicky riadili premávku a situácia sa zlepšila. Dopravní policajti zatiaľ neevidujú zvýšený počet nehôd ani škodových udalostí.

(ts/pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama