Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Cez víkend bude trh v Ružindole, akcie pre deti robia v Smoleniciach i Trnave

AKTUALITY - Región | 6.4.2022, 10.11, prispievatelia

Sezónu kultúrnych podujatí v Regióne Trnava odštartuje lokálny Rošindolský trh, benefičný program pre deti na Smolenickom zámku, ale aj oslavy Kvetnej nedzele v Trnave.

Cez víkend bude trh v Ružindole, akcie pre deti robia v Smoleniciach i Trnave

Smolenický zámok. Foto: SZ

reklama

 

V Ružindole, obci neďaleko Trnavy, sa bude konať lokálne podujatie s autentickou atmosférou - Rošindolský jarný trh. Domáci pestovatelia na ňom ponúknu domáce plody a výrobky z blízkeho okolia ako koláče, kváskové pečivo, domáce džemy či sirupy.

 

„Výťažok z predaja v našom stánku venujeme organizáciám, ktoré pomáhajú ľuďom z Ukrajiny,“ hovorí Veronika Velická, spoluorganizátorka Rošindolského trhu. 

 

Ten sa bude konať v sobotu 9. apríla od 14:00 do 20:00 za miestnym kultúrnym domom a bude doplnený aj verejnou degustáciou ružindolských vín priamo v kultúrnom dome, ktorá bude samostatnou akciou a ktorú zastrešuje Základná organizácia záhradkárov v Ružindole a Obec Ružindol.

Zemiansky dvor
reklama

 

 

Dobročinná akcia na zámku

Podujatie s dobročinným cieľom sa bude konať aj na Smolenickom zámku s názvom Smolenice pre Ukrajinu. Návštevníkov bude čakať bohatý detský program počas celého víkendu 9. a 10. apríla. Organizátori pozývajú na nádvorie zámku od 10:00 do 17:00

 

„Účastníkov tematických prehliadok zámku, ktoré sú štandardne dostupné len počas letných prázdnin, bude sprevádzať gróf Jozef Pálffy, jeho samotný staviteľ. Pre fanúšikov histórie a záhad bude pripravená pátracia hra Po stopách dávnej minulosti. Návštevníci sa môžu tešiť aj na rôzne workshopy a občerstvenie vrátane miestnej smolenickej Včeloviny,“ hovorí Martina Andrisová zo Smolenického zámku.

 

Vstupné na podujatie je 3 eurá a prehliadka interiéru zámku rovnako 3 eurá. Vstupenky bude možné zakúpiť len na mieste a v hotovosti.

 

„Výťažok z podujatia poputuje na transparentný účet ZMOS zriadený na pomoc samosprávam v zvládaní humanitárnej pomoci občanom Ukrajiny,‟ dodáva Martina Andrisová.

 

Podujatie organizuje Kultúrne centrum Smolenice, Smolenický zámok, obec Smolenice v spolupráci s OZ Karpatoš, s podporou OOCR Trnava Tourism.

 

 

Festival pre deti v Malom Berlíne

Rozprávkový festival pre deti s názvom Zázračný oriešok má na programe Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave v sobotu 9. apríla.

 

Festival bude plný rozprávok, kníh a detských workshopov.  Program sa začne o 10:30 a vstup je zdarma. 

 

 

Folklórne zvyky

Počas nasledujúceho víkendu privítajú jar tradičnými podujatiami plnými folklóru a zvykov aj v Suchej nad Parnou.

 

Slamenú Morenu vynesú do potoka v sobotu 9. apríla o 14:00 hod. a nasledovať bude program pre deti, počas ktorého si budú môcť upliesť veľkonočný korbáč alebo ozdobiť vajíčka. 

 

Na Kvetnú nedzelu 10. apríla, ako sa jej hovorí v Trnave, vynesú slamenú Morenu o 15:00 hod. z pešej zóny do rieky Trnávky.

 

Následne na trnavskom korze zaznejú piesne v podaní miestnych folklórnych súborov.
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama