Spartak jasne zdolal Senicu a pred odvetou je jednou nohou vo finále

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.4.2022, 21.37, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v prvom stretnutí semifinále Slovnaft Cup-u nad Senicou 3:0 a pred odvetou, ktorá sa bude hrať o dva týždne na Záhorí si vytvorili dobrú východiskovú pozíciu.

Spartak jasne zdolal Senicu a pred odvetou je jednou nohou vo finále

Olejník (v bielom) v súboji s Mihálom. Foto: trnavskyhlas.sk

Andelom sa v krátkom čase zranil aj druhý brankár. Pri výpadku Takáča a Rusova tak dostal príležitosť medzi troma žrďami Kamenár.

V zostave andelov bolo viacero prekvapení, na hrote začal Olejník, krídelníci Iván a Bamidele hrali netradične vymenení "cez nohu".

Seničania vychádzali z možností, ktoré aktuálne majú k dispozícii.

Podľa očakávaní držali opraty hry v rukách Trnavčania. V 10. minúte sa na ľavej strane uvoľnil Iván, odcentroval a Bamidele zblízka prehlavičkoval bránku.

Trnavčania sa ujali vedenia kurióznym spôsobom. V 16. minúte sa v šestnástke prebíjal k zakončeniu Olejník, trnavskému útočníkovi sa síce zakončiť nepodarilo, no Mihál odkop z päťky trafil do spoluhráča Pavlíka a lopta sa odrazila do siete - 1:0.

V 36. minúte sa lopta po osi Bolaji - Bamidele dostala v pokutovom území k Olejníkovi, ktorý skúsil prekvapiť brankára zadovkou, Chropovský však bol pozorný.

Trnava mohla navýšiť vedenie v 53. minúte. Olejník poslal loptu hlavou do siete, po avíze videorozhodcu však hlavný arbiter Gemzický pre faul Savvidisa na Pirosku, ktorý predchádzal akcii, gól neuznal.

Seničania mohli kontrovať Witanom, strelu mu však v poslednej chvíli zblokoval pohotovým sklzom Čurma.

Trnava sa dočkala v 72. minúte. Na Kozakov center z rohového kopu si ideálne nabehol Kóša a zblízka nedal hlavou šancu Chropovskému - 2:0.

V nadstavenom čase sa odrazenej lopty zmocnil Azevedo a krížnou strelou z vnútra šestnástky k tyčke zvýšil na 3:0.

V samom závere ešte mohol pridať ďalší gól Kozak, z dobrej pozície však prudkou ranou  prekopol  bránku.

Slovnaft Cup - semifinále:
FC Spartak Trnava - FK Senica 3:0 (1:0)
Góly: 16. vlastný Pavlík, 72. Kóša, 90+. Azevedo
ŽK: Grič, Savvidis - Mašulovič, Pavlík
Rozhodovali: Gemzický - Ferenc, Vitko
Diváci: 1359
SPARTAK: Kamenár - Koštrna, Čurma, Kóša, Bolaji (66. Mikovič) - Savvidis - Bamidele Yusuf (66. Kozak), Grič, Ramadan, Iván (66. Azevedo) - Olejník (75. Ristovski). Tréner: Gašparík.
SENICA: Chropovský - Mihál, Pavlík, Mayounga  - Totka (85. Kudláč), Piroska, Mašulovič (69. Duda), Anaba - Vikri (46. Ouattara), Witan (85. Koprna) - Niarchos (76. J. Buchel). Tréner: Šustr.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Konečne sme sa chytili strelecky, dali sme tri góly. Od začiatku sme išli za víťazstvom, pomohol nám prvý šťastný gól. Na môj vkus nám stále nefungujú krídla tak ako predtým. Trápime sa v ofenzíve. Ostatná časť mužstva je v poriadku, vieme sa dostať dopredu, len potrebujeme, aby hráči spravili niečo navyše. To nám chýbalo v prvom polčase, som rád, že po zmene strán sme zlomili zápas na našu stranu. Pomohli nám k tomu aj striedania. Myslím si, že tretí gól nás priblížil k vytúženému finále."

Pavel Šustr, tréner Senice: "Prehrali sme 0:3, takže úplne spokojní nie sme. Inkasovali sme dva góly zo štandardiek, to sme určite nechceli. Mali sme niekoľko úsekov hry, kde sme dokázali dobre kombinovať, ale chýba nám sila, rozhodnosť v šestnástke, aby sme situácie dohrali do konca. V prvej polovici nám chýbal aj bežecký výkon, keď sme sa dostali k centru, ale v šestnástke nebol nikto. Takto zápas potom nemôžeme zvládnuť. Mali sme jasne nastavené, že chceme zápas odbojovať, takpovediac sa zo zápasu nepokakať. Aj keď je to 0:3, hodnotím našich hráčov kladne. Situácia v klube nevyzerá dobre, sme stále vo veľkej neistote. Určite ste si všimli, že nám chýbali traja hráči - Oršula, Sloboda, Kučera, takže sme museli improvizovať s rozostavením. Vedenie nedokázalo splniť sľub, ktorý hráčom dalo a títo traja sa rozhodli, že už nechcú byť ďalej v tejto situácii. Tí, čo dnes nastúpili, sa rozhodli, že ešte vydržíme. Máme prísľúb, niečo sa vyvíja, nemôžem o tom hovoriť, nejaké veci budú údajne uhradené. Som tu preto, že kým je šanca, chcem s tým niečo urobiť a nechcel som, aby tu miesto mňa bol iný tréner. Teraz sme sa dohodli, že všetci hráči, ktorí tu boli dnes, sú rozhodnutí v sobotu nastúpiť na zápas s Pohroním, popasovať sa o body, aby sme sa vyhli baráži."