Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Brankára Spartaka Rusova opäť čaká dlhá pauza, obnovil si zranenie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.4.2022, 06.00, Ján Král

Závažňosť zranenia u brankára už potvrdila magnetická rezonancia.

Brankára Spartaka Rusova opäť čaká dlhá pauza, obnovil si zranenie

Dobrivoj Rusov. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Spartak v stredu zdolal Senicu v prvom zápase semifinále Slovnaft Cup-u 3:0 a pred odvetou je veľmi blízko postupu do finále.

 

Radosť Trnavčanov však predsa len nebola úplne číra. Po stretnutí prišla správa o zranení brankára Dobrivoja Rusova, ktorého opäť čaká dlhý výpadok.


"Rusovovi sa obnovilo zranenie, bude zase zhruba deväť mesiacov mimo. To je pre nás obrovská strata aj smerom do zbytku ligy, aj do ďalšej sezóny. Toto asi nečakal nikto. Stalo sa mu to pri bežnom preberaní lopty na utorňajšom tréningu," povzdychol si tréner Michal Gašparík.

REDNOD
reklama


Závažňosť zranenia potvrdila magnetická rezonancia. Na tréningu si poškodil väz, ktorý mal už operovaný po nešťastnom dopade v Žiline v polovici marca minulého roka. Podstúpiť zrejme bude musieť ďalšiu operáciu a následne dlhú rehabilitáciu.


Rusov sa po zranení vrátil do tréningového procesu v priebehu jesene, v zime naskočil aj do niekoľkých prípravných zápasov. Do bránky sa v súťažnom stretnutí dostal v dueli so Slovanom, kde podal výkon, ktorý ocenil aj tréner Gašparík.


Pár dní na to prišla zvesť, ktorá rozhodí aj silný hráčsky naturel...

 

 

Gašparík pozmenil zostavu

Do bránky tak proti Senici šiel Ľuboš Kamenár. Skúsený gólman, ktorý má za sebou aj zahraničné pôsobiská, sa v Trnave zhostil úlohy náhradníka s pokorou a ukazuje veľkú tímovosť, keď kryl chrbát Takáčovi a na jar i Rusovovi.


Proti Senici si udržal čisté konto. Prekvapení bolo v zostave Spartaka však viacero. "Pohár je iná súťaž, potrebujeme mužstvo v týchto zápasoch okysličiť. Napr. Stanko Olejník v útoku vyzeral veľmi dobre. Prehodili sme krídla a dali odpočinutých hráčov, aby sme mali podporu vpredu. Jedna vec je taktika, druhá vec je, že potrebujeme širší káder držať v tom, že každý je v mužstve potrebný. O to sa snažím, šancu dostávajú iní hráči ako v lige," vysvetlil Gašparík.

 

Olejník odohral dobrý zápas, dokonca strelil gól. Videorozhodca mu ho však zobral pre predošlý faul Savvidisa na Pirosku. Na fotografii v súboji s Pavlíkom. Foto: Lukáš Grinaj

 


Reagoval aj na súpera. "Senica zmenila systém, v defenzíve boli v rozostavení 5-4-1. Mali sme avízo, že by mohli ísť do zápasu aj takto, chystali sme sa na to. Podstatné však nebolo, ako hrá Senica, ale ako my si poradíme s hĺbkovou a blokovou obranou. Zo začiatku sa nám to nedarilo, ale postupne sme začali prekonávať ten obranný val."


Niektoré výkony a herné momenty mu urobili radosť, hoci futbal pre náročného diváka to zrovna nebol. 


"Potešilo ma, že sme konečne skórovali zo štandardky. To je vec, ktorá nám absolútne nefunguje. Ostatné tímy výrazne viac skórujú zo štandardiek. My sme na jeseň tiež skórovali z týchto situácií, teraz nám to tam nepadá. Tiež som rád, že Ramadan vydržal 90 minút. Tešíme sa z toho všetci a mám radosť aj z Azeveda. Vidno, že noví hráči, ktorí prišli, ešte nie sú úplne uvoľnení. Verím, že konkrétne Azevedovi tento gól veľmi pomôže," dodal Gašparík.

 

 

 

Kóša napodobnil Škrtela

Martin Škrtel po derby dostal voľno, nebude môcť hrať ani v sobotu proti Žiline, keďže disciplinárka mu po necitlivom vylúčení v dueli so Slovanom ešte vymerala dodatočne jednozápasový trest.


Spoľahlivý stred trnavskej obrany vytvorili proti Senici Matej Čurma a Sebastian Kóša. Druhý menovaný sa zapísal aj do listiny strelcov, keď napodobnil gól Martina Škrtela z Košíc, kde si trnavský stopér tiež ideálne nabehol na prudký Kozakov center z rohu a približne z päťky prekonal hlavou brankára.


"Nemáme to nacvičené, ale akurát ma Martin pred zápasom so Slovanom podpichoval, vraj, kedy som dal naposledy gól po štandardke hlavou. Tak teraz ho tu má," pousmial sa Kóša.

 

Sebastian Kóša. Foto: Lukáš Grinaj

 


K svojmu výkonu povedal: "Po zranení sa už cítim dobre, len tá zápasová prax trochu odišla. Aj to bolo zo začiatku cítiť, že som bol nesvoj. Postupne som sa dostával do stretnutia, napokon som strelil aj gól, takže som spokojný."


Lopta je síce guľatá, no Spartak je už veľmi blízko postupu do finále. Stačí zvládnuť odvetu, ktorá bude na Záhorí v stredu 20. apríla od 19:30.


"Nepovedal by som, že máme postup vo vrecku. Vybojovali sme si však dobrú pozíciu do odvety, musíme ešte výsledok z domáceho trávnika potvrdiť," uzavrel Kóša.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama