Trnavské rybníky
reklama

V Hlohovci obnovia športový areál školy na Podzámskej ulici za 990-tisíc eur

AKTUALITY - Hlohovec | 7.4.2022, 10.16, prispievatelia

Samospráva Hlohovca sa uchádza o dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 60 percent z celkových oprávnených výdavkov.

V Hlohovci obnovia športový areál školy na Podzámskej ulici za 990-tisíc eur

Športový areál ZŠ na Podzámskej ulici v Hlohovci prejde výraznou premenou. Foto: archív školy

reklama

 

Mesto Hlohovec investuje do obnovy športového areálu Základnej školy na Podzámskej ulici 990-tisíc eur. Zákazku vo verejnom obstarávaní spomedzi štyroch uchádzačov získala spoločnosť z Nitry, ktorá sa zaoberá budovaním športovísk.

 

Na revitalizáciu areálu má podľa zverejnenej zmluvy päť mesiacov.

 

Športový areál bude po zásadnej obnove slúžiť nielen na vyučovanie telesnej výchovy žiakov základnej školy, ale po vyučovaní bude k dispozícii aj pre športové kluby a verejnosť.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Samospráva Hlohovca požiadala na tento svoj projekt o dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 60 percent z celkových oprávnených výdavkov.

 

Fond zatiaľ vyhodnotenie výzvy zameranej na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry nezverejnil.

 

Pri Základnej škole na Podzámskej ulici v Hlohovci podľa projektovej dokumentácie obnovia bežecký štvordráhový ovál dĺžky 200 metrov s pridruženou šesťdráhovou šprintérskou rovinkou pre beh na 60 metrov.

 

Vo vnútri oválu bude viacúčelové ihrisko pre basketbal a volejbal a viacúčelové ihrisko pre hádzanú, florbal alebo malý futbal, ako aj priestor pre workoutové ihrisko.

 

Na západnom okraji oválu bude rozbehová dráha s doskočiskami pre skoky do diaľky. Súčasťou rekonštrukcie bude aj obnova povrchu existujúceho tenisového ihriska, vybudovanie šatní a skladov, ako aj čiastočná oprava existujúceho oplotenia.

 

Súčasťou zákazky budú aj sadové úpravy v areáli.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama