Trnavské rybníky
reklama

Situáciu na záchytných parkoviskách v Hlohovci monitorujú kamery

AKTUALITY - Hlohovec | 8.4.2022, 09.36, prispievatelia

Na webovom sídle mesta si môžu vodiči zistiť aktuálnu dopravnú situáciu. Jedna z kamier sníma aj situáciu na lávke pre peších pri železničnom moste.

Situáciu na záchytných parkoviskách v Hlohovci monitorujú kamery

Dočasné záchytné parkovisko pri železničnej stanici v Hlohovci pred spustením do prevádzky. Foto: Mesto Hlohovec

reklama

 

 

Mesto Hlohovec zareagovalo na uzavretie cestného mosta cez Váh monitoringom aktuálnej zaplnenosti záchytných parkovísk pri železničnej stanici aj pri športovej hale.

 

Na webovom sídle hlohovec.sk/most.html päť kamier zobrazuje okrem dvoch parkovísk aj aktuálnu situáciu na lávke pre peších pri železničnom moste, ako aj na vjazde do mesta v smere z Piešťan.

 

Zatiaľ nedostupný je monitoring na vjazde z druhej obchádzkovej trasy v smere zo Serede.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Most cez Váh v Hlohovci na ceste II/513 nečakane pre dopravu, cyklistov aj chodcov uzavreli 30. marca. Dôvodom boli závažné poruchy na jeho pilieroch, ktoré ohrozujú stabilitu mostnej konštrukcie.

 

Mesto Hlohovec je tak rozdelené na dve časti. Chodci sa na druhú stranu Váhu dostanú len po úzkej lávke, ktorá je súčasťou železničného mosta. Vodiči majú k dispozícii obchádzkové trasy cez Sereď alebo cez Piešťany, každá z nich meria viac ako štyridsať kilometrov.

 

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s mestom Hlohovec zabezpečil posilnenie železničnej dopravy medzi Hlohovcom a Leopoldovom, na situáciu zareagoval upravenými cestovnými poriadkami aj autobusový dopravca Arriva.

 

Aby mohli ľudia intenzívnejšie využívať železničnú dopravu, vzniklo pri železničnej stanici v Hlohovci záchytné parkovisko pre 110 vozidiel. Záchytné parkovisko pre 60 vozidiel je aj pri železničnej stanici v Leopoldove.

 

Trnavský samosprávny kraj začal s rekonštrukciou mosta za 5,4 milióna eur vo februári tohto roka. S jeho uzavretím pre dopravu pôvodne počtal od 20. apríla a pre cyklistov a chodcov v máji. Koncom marca obhliadky pilierov ukázali, že stabilita mosta je ohrozená, došlo preto k jeho úplnému uzatvoreniu.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama