Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pre Smolenický zámok hľadá SAV skúseného manažéra

AKTUALITY - Región | 8.4.2022, 13.38, prispievatelia

Zámok a jeho okolité priestory sú najreprezentatívnejším majetkom Slovenskej akadémie vied.

Pre Smolenický zámok hľadá SAV skúseného manažéra

Smolenický zámok. Foto: sav.sk

reklama

 

Slovenská akadémia vied (SAV) vyhlásila výberové konanie na funkciu riaditeľa či riaditeľky Kongresového centra SAV Smolenice.

 

Smolenický zámok s priľahlým parkom je totiž najreprezentatívnejším objektom akadémie vied, SAV preto hľadá skúseného manažéra, ktorý by naplno využil jeho kongresový, ale aj turistický potenciál.

 

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SAV Katarína Gáliková.

Zemiansky dvor
reklama

 

„Hľadáme správcu zámku s veľkou mierou samostatnosti v oblasti jeho bežného chodu, rozvojových aktivít zámku a priľahlého areálu. S miernym zveličením by to mal byť ekonóm, marketér, hoteliér, technik, historik a kreatívny riaditeľ v jednej osobe. Samozrejme, v týchto úlohách je mu k dispozícii ďalší odborný a obslužný personál,“ vysvetlil člen predstavenstva SAV Marek Radvanský.

 

Uzávierka prijímania žiadostí o zaradenie do výberového konania je pondelok 25. apríla.

 

V súčasnosti je riaditeľom Kongresového centra SAV v Smoleniciach Karol Volner. Práve jeho zásluhou býva Smolenický zámok už niekoľko rokov počas letných prázdnin sprístupnený pre verejnosť.

 

Smolenický zámok je postavený na mieste stredovekého hradu. S prestavbou hradu začali v polovici 19. storočia majitelia Pálffyovci, ktorí z neho zachovali iba časť vonkajšieho opevnenia.

 

V roku 1945 sa majiteľom zámku stal štát, prevzala ho Slovenská národná rada a zvolila si ho za svoje letné sídlo. Od roku 1953 ho využíva Slovenská akadémia vied ako kongresové centrum na rôzne stretnutia vedcov.

 

SITA, pm

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama